Primera Division. Cruyff: Barcelona jest najlepsza na świecie

Johan Cruyff, stwierdził, że Barcelona jest najlepszym zespołem na świecie i w tej chwili nie ma rywala, który może jej zagrozić. Holender odniósł się także do odwiecznego rywala z Madrytu.

Zabawy z piłką - czytaj blog autorki

Legenda Barcelony chwaliła swojego wychowanka z czasów Dream Teamu - Josepa Guardiolę - mówiąc, że bez Katalończyka Barcelona nie byłaby tą samą marką, którą jest teraz. - Gra trzema obrońcami bardzo ściśle zależy od poziomu, który reprezentuje zespół. Bez Pepa ciężko byłoby osiągnąć taki poziom. Guardiola robi świetną robotę w klubie, dzięki niemu możemy podziwiać Barcelonę taką, jaką jest - powiedział Holender.

- Real Madryt ma pecha, że gra w jednej lidze z Barceloną, gdyby występowali w innej zapewne by ją wygrali - powiedział Cruyff. Co ciekawe, dzień później trener Realu Madryt Jose Mourinho wypowiedział się w podobnym tonie, uważając, że gdyby jego zespół grał w innej lidze spokojnie by w niej zwyciężył. Rzadko bywa, żeby obaj panowie zgadzali się ze sobą.

Holender nie omieszkał przy okazji dać prztyczka w nos portugalskiemu trenerowi "Królewskich" - Guardiola wszystkie zasługi i splendory oddaje swoim piłkarzom, Mourinho sam dla siebie szuka chwały.

Cruyff odniósł się także do rywalizacji Neymara z Messim, uznał on, że porównywanie zawodników na tym etapie jest niesprawiedliwe dla piłkarzy. - Brazylijczyk to bardzo utalentowany zawodnik z głową na karku, ale Messi jest ponad wszystkimi piłkarzami - stwierdził.

Dobra, lepsza, najbarcelońsza ?

Barcelona drużyną wszech czasów? Ma konkurencję

Więcej o: