Del Bosque: Kontuzja Villi to fatalna wiadomość

Jedni leczą urazy wolniej, inni szybciej, ale dla kadry uraz Davida Villli, to dla nas fatalna wiadomość- powiedział radiu Cadena COPE Vicente del Bosque, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

W 35. minucie Villa walczył o piłkę z obrońcą Al-Sadd, Abdullahem Konim. Upadając doznał poważnego złamania kości piszczelowej lewej nogi. Hiszpan od razu poprosił o zmianę i pojechał do szpitala Rosai w Jokohamie. Na boisku zastąpił go Alexis Sanchez. Barcelona wygrała 4:0 i awansowała do finału klubowych MŚ, gdzie zmierzy się z Santosem.

Szczegóły nie są jeszcze znane, ale rehabilitacja po tak poważnej kontuzji może potrwać nawet ponad sześć miesięcy. Gdyby tak się stało, Villa nie pojechałby z reprezentacją Hiszpanii na Euro 2012.

 

- Jedni leczą urazy wolniej, inni szybciej. Ale jeśli chodzi o uraz Davida Villli, to dla nas fatalna wiadomość. W tej chwili nie wiemy, czy jego udział w Euro jest w ogóle możliwy - powiedział "Marce" Vicente del Bosque.

Hiszpania ma ogłosić ostateczną kadrę na Euro 15 maja. Jeśli wstępne diagnozy lekarzy się potwierdzą, piłkarz nie będzie mógł zagrać na turnieju w Polsce i na Ukrainie. - Na Euro zabierzemy 23 piłkarzy, ale przed nami jeszcze długi proces selekcji. Zobaczymy, czy będzie mógł z nami pojechać - dodał selekcjoner.

Szczęsny gwiazdą internetu. Nie tylko ze względu na grę (WIDEO)

Więcej o: