Wygraj Ligę. Daniel Markiewicz: Z werwą sięgam po Mervo

To lubię - absencja Dość Drogiego Piłkarza, dzięki której można poszaleć przy transferach bez zastanawiania się "czy warto ryzykować".

Nowe Nagrody w Wygraj Ligę! Dołącz i Rywalizuj z Innymi

A zastanawiałem się ostatnio dość mocno i nie zmieniałem nic w składzie, co odbiło mi się czkawką, na szczęście niezbyt wielką, bo miniona seria spotkań była dla drużyn w WygrajLigę równie udana co Boże Narodzenie dla karpia. Średnia punktów wyniosła 35, maksymalny wynik - ledwie 66. W tym kontekście dobre lub przyzwoite występy Sandomierskiego, Starzyńskiego, Piątka i Cabrery uratowały sytuację "Czułych Barbarzyńców". Teraz jednak zmiany są konieczne - bo wymuszone .

Wszystkiemu winna kontuzja Prijovicia , który już w tym sezonie nie zagra. Robi się więc miejsce w ataku, ale dorobię też trochę wolnej przestrzeni w pomocy, pozbywając się Mateusza Maka , który długi czas bardzo ładnie punktował, jakby na przekór wiosennej formie Piasta. Teraz jednak jego drużyna jedzie do Warszawy na mecz o mistrzostwo i miałem sen, że ten mecz przegra.

No dobra, nie miałem żadnego snu, ale trudno mi sobie wyobrazić, żeby legioniści na własnym stadionie wypuścili z rąk tytuł. Liczę raczej na pokaz siły i przełamanie lekkiego marazmu, w jaki wpadł faworyt. Dlatego choć za Prijovicia wpuszczam do składu Mervo ze Śląska , to już w drugiej linii sięgam po Ondreja Dudę (zastanawiałem się jeszcze nad Michałem Kucharczykiem, ale tu pewnie zadecyduje tak zwana dyspozycja dnia, czyli komu będą wychodziły mniej fatalne zagrania).

Dodatkową korzyścią z nieobecności Prijovicia jest fakt, że wyżej powinien zagrać Nikolić. Jeśli zastanawialiście się, komu przed tą kolejką oddać opaskę, to możecie już zacząć zastanawiać się nad bardziej istotnymi sprawami. Na przykład nad tym, ile diabłów zmieści się na główce od szpilki, ewentualnie ile krzesełek może ulec degradacji w trakcie jednego finału Pucharu Polski (można się pomylić o dziesięć tysięcy).

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!