Wygraj Ligę po 33. kolejce Ekstraklasy. Kolejka bramkarzy i "powrót" Nikolica

Za nami 33. kolejka Ekstraklasy i 12. kolejka rywalizacji w konkursie Wygraj Ligę. Najlepiej punktującymi piłkarzami byli Jakub Szmatuła oraz Uros Korun. To była kolejka bramkarzy, aż ośmiu zdobyło co najmniej 5 punktów. W tym dwóch zaliczyło wynik dwucyfrowy. Przypomniał o sobie Nemanja Nikolić, najpopularniejszy piłkarz wśród Drużyn Wygraj Ligę. Zdobył 10 punktów. Sprawdź inne ciekawostki z 33. kolejki.

Nowe Nagrody w Wygraj Ligę! Dołącz i Rywalizuj z Innymi

W DreamTeamie 33. kolejki (zestawienie najlepiej punktujących piłkarzy w kolejce, z zastrzeżeniem maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu) znalazło się po trzech piłkarzy Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Prezentacja Jedenastki 32. kolejki Ekstraklasy w punktacji Wygraj Ligę w wideo powyżej.

W 33. kolejce rozegraliśmy szóstą rundę - 1/16 finału Pucharu Wygraj Ligę .

Najlepszymi piłkarzami kolejki byli piłkarze Piasta Gliwice - Jakub Szmatuła i Uros Korun zdobyli po 13 punktów .

Bramkarz Piasta w wygranym 3:0 meczu z Lechią Gdańsk zachował czyste konto (3 punkty) i obronił rzut karny (5 punktów), zdobył bonus za wygraną drużyny (1 punkt), wygraną co najmniej dwoma bramkami (1 punkt) oraz obronione strzały (1 punkt) a także wystąpił od 1. minuty (2 punkty).

Obrońca Piasta zdobył bramkę (6 punktów), otrzymał bonus za czyste konto (3 punkty), wygraną drużyny (1 punkt) oraz wygraną co najmniej dwoma bramkami (1 punkt) a także wystąpił od 1. minuty (2 punkty).

Szmatuła był w składzie 7% Drużyn Wygraj Ligę a 15 z nich wystawiło go jako kapitana (punktował podwójnie).

Korun znalazł się w 4% Drużyn a 1 (jedna) miała go w roli kapitana.

To była kolejka bramkarzy . Obok Szmatuły (13 punktów) dobre wyniki zanotowali także:

Sebastian Nowak . Bramkarz Termalici mimo dwóch bramek straconych w meczu z Wisłą (-1 punkt), zdobył bramkę (10 punktów) i zakończył kolejkę z wynikiem 11 punktów . Od 2011 roku system Wygraj Ligę po raz pierwszy system musiał doliczyć 10 punktów bramkarzowi za bramkę. W całej Wygraj Ligę w 33. kolejce Nowaka w składzie miało 91 Drużyn ! Jako kapitana JEDNA!.

Sergiusz Prusak . Bramkarz Gónika Łęczna mimo straconej bramki w Kielcach (brak 3 punktów bonusu za czyste konto), zdobył 5 dodatkowych punktów za obronę karnego i 2 punkty za obronione strzały. Razem 7 punktów .

Jakub Słowik i Arkadiusz Malarz . Obaj bramkarze zdobyli po 7 punktów zachowując czyste konto (3 dodatkowe punkty). Obok wygranej drużyny (1 dodatkowy punkt) bramkarz Pogoni uzyskał bonus za obronione strzały a bramkarz Legii za zwycięstwo co najmniej dwoma bramkami.

Martin Polacek . Bramkarz Zagłębia mimo straconej bramki a także spowodowania rzutu karnego (-2 punkty) i żółtej kartki (-1), uzyskał dodatkowe 5 punktów za obronę rzutu karnego oraz bonus za wygraną drużyny co najmniej dwoma bramkami (razem 2 punkty). Razem 6 punktów .

Grzegorz Kasprzik i Bartłomiej Drągowski . Obaj wystąpili w meczu Jagiellonia - Górnik zakończonego bezbramkowym remisem. Dzięki temu obok punktów za występ (2) uzyskali bonus czystego konta (3 punkty). Razem 5 punktów .

Przypomniał o sobie Nemanja Nikolić . Najpopularniejszy piłkarz wśród Drużyn Wygraj Ligę (w 33. kolejce 63% Drużyn Wygraj Ligę miało go w składzie) po czterech kolejkach, w których zdobył "zaledwie" 11 punktów, w meczu z Cracovią zdobył bramkę i zaliczył asystę. Dzięki temu uzyskał 10 punktów.

Nikolić był kapitanem 32% Drużyn. Wielu Prezesów Wygraj Ligę straciło jednak cierpliwość, bo napastnik Legii był wśród najczęściej sprzedawanych piłkarzy przed 33. kolejką i jego wartość spadła z 3,9 do 3,8 mln.

Nemanja Nikolić w Wygraj LigęNemanja Nikolić w Wygraj Ligę Wygraj Ligę

Nie tylko Nikolica częściej sprzedawano, gdy ten uzyskał dobry wynik.

Wśród najczęściej sprzedawanych przed 33. kolejką byli Wojciech Kędziora , Adam Mójta i Mateusz Mak . Obaj stracili 0,3 mln na wartości.

Napastnik Termalici choć wszedł z ławki rezerwowych (1 punkt) zdobył bramkę (4 punkty) w meczu z Wisłą i uzyskał 5 punktów .

Obrońca Podbeskidzia mimo porażki ze Śląskiem (-1 za stracone bramki), wywalczył rzut karny (3 punkty), który później wykorzystał (6 punktów). Zdobył łącznie 10 punktów .

Z kolei pomocnik Piasta mimo wejścia z ławki, zdobył bramkę (5 punktów) i jego występ przyniósł 6 punktów .

Rafał Wolski w poprzednich kolejkach zyskał najwięcej na popularności . Wobec informacji o jego możliwej absencji, przed 33. kolejką był wśród najczęściej sprzedawanych (wartość -0,3 mln; popularność z 37 do 35%). Co ciekawe jednak, był częściej wybierany do roli kapitana (statystyki niżej). Ostatecznie wystąpił w meczu z Termalicą, ale zdobył tylko 1 punkt (2 punkty za występ -1 punkt za żółtą kartkę).

W formie jest Ryota Morioka ze Śląska Wrocław. W ostatnich pięciu kolejkach zdobył 37 punktów. W czterech z nich znalazł się w DreamTeamie kolejki.

Japończyk jest ciekawym przykładem z rynku transferowego Wygraj Ligę . Na początku edycji, w lutym - był bardzo popularny. Wielu Prezesów liczyło na jego "wejście" do Ekstraklasy i na inaugurację edycji znalazł się w 18% Drużyn.

Jednak jego występy (13 punktów w pierwszych sześciu kolejkach) spowodowały, że znajdował się wśród najczęściej sprzedawanych. Jego wartość spadła z 1,9 do 1,1 mln a popularność do 5%. W ostatnich kolejkach uzyskuje to, co stracił - jest już w 14% Drużyn a jego wartość podskoczyła do 1,7 mln.

Ryota Morioka w Wygraj LigęRyota Morioka w Wygraj Ligę Wygraj Ligę

W 33. kolejce najczęściej wybieranymi kapitanami byli:

1. Nikolić 32% (poprzednio 34%). 10 punktów.

2. Wolski 9% (8%). 1 punkt.

3. Cabrera 7% (5%). Bramka (4 punkty) i niewykorzystany karny (-3 punktu). Razem 4 punkty.

4. Ondrasek 5% (2%). 4 punkty.

5. F. Paixao 4% (8%). 2 punkty.

6. Prijović 3% (3%). 10 punktów.

7. Starzyński 3% (2%). 8 punktów.

Najlepszy wynik w 33. kolejce uzyskała drużyna FC Shitowie , która zdobyła 95 punktów . Kluczem do wygranej była obecność w składzie Szmatuły, Koruna, Kucharczyka, Starzyńskiego i duetu Nikolić oraz Prijović.

Zwycięski skład na zdjęciu poniżej:

Zwycięzca 33. kolejki Ekstraklasy w Wygraj LigęZwycięzca 33. kolejki Ekstraklasy w Wygraj Ligę Wygraj Ligę

W wiosennej edycji Wygraj Ligę rywalizują z nami piłkarze z Ekstraklasy i nie tylko. W szranki z Prezesami Wygraj Ligę stanęli Sebastian Mila, Patryk Lipski, Bartosz Kapustka, Jakub Rzeźniczak i Tomasz Hołota , a także Mateusz Klich, Marcin Krzywicki i Filip Burkhardt .

W 33. kolejce najlepszy okazał się Patryk Lipski , który zdobył 62 punkty. Kluczowe był wprowadzenie do składu z ławki rezerwowych Patrika Mraza.

Pozycję lidera utrzymał Bartosz Kapustka .

Liga Piłkarzy Wygraj Ligę w 33. kolejce EkstraklasyLiga Piłkarzy Wygraj Ligę w 33. kolejce Ekstraklasy Wygraj Ligę

Z każdym z piłkarzy można rywalizować dołączając do lig prywatnych lub wyzywając na pojedynki .

Sebastian Mila wygrał dwa, zremisował jeden i przegrał dwa pojedynki. Wyzwij: Drużyna Sebastiana Mili

Patryk Lipski wygrał dwa pojedynki. Wyzwij: Drużyna Patryka Lipskiego

Bartosz Kapustka wygrał dwa pojedynki, uznając wyższość dwóch Rywali. Wyzwij: Drużyna Bartosza Kapustki

Jakub Rzeźniczak podobnie, wygrał jedno i przegrał jedno starcie. Wyzwij: Rzeźniki25

Mateusz Klich nie rozegrał pojedynków. Wyzwij: Drużyna Mateusza Klicha

Tomasz Hołota przegrał swój jedyny pojedynek. Wyzwij: Drużyna Tomasza Hołoty

Marcin Krzywicki nie rozegrał pojedynków.Wyzwij: Drużyna Marcina Krzywickiego.

Jak dołączyć do Wygraj Ligę? Zobacz

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!

Więcej o: