Wygraj Ligę po 28. kolejce Ekstraklasy. Najlepszy Nemanja Nikolić

Za nami 28. kolejka Ekstraklasy i 7. kolejka rywalizacji w konkursie Wygraj Ligę. Najlepszym piłkarzem kolejki był Nemanja Nikolić, który zdobył 13 punktów. Po pięciu meczach bez gola, napastnik Legii zdobył dwa. Wciąż jest najpopularniejszym piłkarzem wśród Drużyn Wygraj Ligę, ale przed kolejką stracił zaufanie Prezesów.

Nowe Nagrody w Wygraj Ligę! Dołącz i Rywalizuj z Innymi

W DreamTeamie 28. kolejki (zestawienie najlepiej punktujących piłkarzy w kolejce, z zastrzeżeniem maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu) znalazło się po trzech piłkarzy Wisły Kraków i Legii Warszawa. Prezentacja Jedenastki 28. kolejki Ekstraklasy w punktacji Wygraj Ligę w wideo powyżej.

W 28. kolejce rozegraliśmy pierwszą rundę - 1/512 finału Pucharu Wygraj Ligę .

Najlepszym piłkarzem kolejki był Nemanja Nikolić, który zdobył 13 punktów . Napastnik Legii zdobył dwie bramki dla swojego zespołu (8 punktów), otrzymał bonus za strzały celne (1 punkt), wygraną drużyny (1 punkt) oraz wygraną co najmniej dwoma bramkami (1 punkt) a także wystąpił od 1. minuty (2 punkty).

Nikolić to wciaż najpopularniejszy piłkarz wśród Drużyn Wygraj Ligę . Jednak przed 28. kolejką zaufanie do napastnika Legii spadło. Po raz pierwszy odkąd Węgier gra w Ekstraklasie, jego wartość w Wygraj Ligę spadła. Po pięciu kolejkach bez gola, Nikolić znalazł się wśród 20. najczęściej sprzedawanych piłkarzy przed kolejką i jego wartość spadła z 3,9 do 3,8 mln a popularność spadła z 65% do 63%.

Jeszcze w 26. kolejce aż 52% Drużyn ustawiało Nikolica w roli kapitana (punktuje podwójnie w Wygraj Ligę). W 27. kolejce wartość ta spadła do 39% a na starcie 28. kolejki "tylko" 32% Drużyn powierzyło opaskę kapitana Węgrowi .

Historia Nemanji Nikolica w tej edycji Wygraj Ligę:

Dla wielu Prezesów była to zła decyzja. Większość z tych, którzy "zabrali" opaskę kapitana Nikolicowi, powierzyła ją Flavio Paixao z Lechii Gdańsk. Portugalczyk zdobył jedynie "placowe" 2 punkty (placowe = za występ w 1. składzie).

Najpopularniejsi kapitanowie w 28. kolejce :

1. 32% Nemanja Nikolić (poprzednio 39%)

2. 14% Flavio Paixao (7%)

3. 8% Airam Cabrera (7%)

Po raz drugi z rzędu świetnie punktowali piłkarze Wisły Kraków (ponownie trzech z nich w Jedenastce Kolejki, kolejny raz Rafał Wolski i Paweł Brożek).

Rafał Wolski , który zdobył 11 punktów w 28. kolejce (bramka i asysta) był trzecim najchętniej kupowanymi piłkarzem przed kolejką. Jego wartość wzrosła z 2,0 do 2,3 mln a popularność z 4 do 11%. 190 Drużyn wystawiło go w roli kapitana.

Paweł Brożek (12 punktów w kolejce) nie cieszy się wciąż popularnością wśród Prezesów Wygraj Ligę. Na starcie 28. kolejki posiadało go 2% Drużyn. Tylko 95 Drużyn powierzyło mu rolę kapitana.

Airam Cabrera z Korony Kielce zdobył 6 punktów w kolejce (2 punkty za występ i 4 punkty za bramkę) i ma już łącznie 56 punktów w Wygraj Ligę . Jest najlepszym piłkarzem tej edycji. Na drugie miejsce awansował Nemanja Nikolić (49 punktów). Trzeci w klasyfikacji jest Wojciech Kędziora z Termalici (44 punkty, 28. kolejce zdobył 4).

Najlepszy wynik w 28. kolejce uzyskała drużyna pisiont złotych , która zdobyła 91 punktów . Prezes przed kolejką dokonał kluczowej zmiany dla wyniki. Za kontuzjowanego Damiana Dąbrowskiego z Cracovii sprowadził Rafała Wolskiego z Wisły. Zwycięski skład na zdjęciu poniżej:

Zwycięska Drużyna 28. kolejki Ekstraklasy w Wygraj LigęZwycięska Drużyna 28. kolejki Ekstraklasy w Wygraj Ligę Wygraj Ligę

W wiosennej edycji Wygraj Ligę rywalizują z nami piłkarze z Ekstraklasy i nie tylko. W szranki z Prezesami Wygraj Ligę stanęli Sebastian Mila, Patryk Lipski, Bartosz Kapustka, Jakub Rzeźniczak i Tomasz Hołota , a także Mateusz Klich, Marcin Krzywicki i Filip Burkhardt .

W 28. kolejce najlepszy okazał się Filip Burkhardt , który zdobył 53 punkty.

Pozycję lidera utrzymał Bartosz Kapustka , który jest także 28. w klasyfikacji generalnej Wygraj Ligę .

Liga Piłkarzy po 28. kolejce Ekstraklasy w Wygraj LigęLiga Piłkarzy po 28. kolejce Ekstraklasy w Wygraj Ligę Wygraj Ligę

Z każdym z piłkarzy można rywalizować dołączając do lig prywatnych lub wyzywając na pojedynki .

Sebastian Mila wygrał jeden i przegrał aż osiem swoich pojedynków.

Patryk Lipski musiał uznać wyższość aż sześciu rywali.

Bartosz Kapustka wygrał cztery pojedynki i sześć razy przegrał.

Jakub Rzeźniczak uległ w starciu z sześcioma Prezesami Wygraj Ligę.

Mateusz Klich wygrał jeden i przegrał trzy swoje pojedynki.

Tomasz Hołota przegrał wszystkie cztery starcia z Prezesami Wygraj Ligę.

Liczby 28. kolejki Ekstraklasy według Wygraj Ligę

91 - tyle punktów zdobyła najlepsza Drużyna w kolejce.

63 - w 63% spośród wszystkich Drużyn Wygraj Ligę znajdował się Nemanja Nikolić. To jednak spadek z 65% w poprzedniej kolejce.

56 - tyle punktów ma Airam Cabrera, najlepiej punktujący piłkarz obecnej edycji Wygraj Ligę.

49 - tyle punktów ma Nemanja Nikolić, drugi piłkarz tej edycji Wygraj Ligę.

32 - 32% wszystkich Drużyn Wygraj Ligę w roli kapitana wystawiło Nikolica. To jednak spadek z 39% w poprzedniej kolejce.

14 - 14% wszystkich Drużyn Wygraj Ligę zaufało Flavio Paixao powierzając mu rolę kapitana. Portugalczyk zdobył jednak tylko 2 punkty.

12 - tyle punktów zdobył Paweł Brożek (w ostatnich dwóch kolejkach 20). Tylko 2% Drużyn Wygraj Ligę miało go w swojej Drużynie a zaledwie 95 z nich powierzyło mu opaskę kapitana.

11 - tyle punktów zdobył Rafał Wolski. Był jednocześnie trzecim najchętniej sprowadzanym do Drużyny przed kolejkę. W roli kapitana wystawiło go 190 Drużyn Wygraj Ligę

Jak dołączyć do Wygraj Ligę? Zobacz

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!

Więcej o: