Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Bartosz Kapustka liderem Wygraj Ligę po 26. kolejce Ekstraklasy

Za nami 26. kolejka Ekstraklasy i 5. kolejka rywalizacji w konkursie Wygraj Ligę. W edycji wiosennej do rywalizacji dołączyli także piłkarze znani z ekstraklasowych boisk. Jeden z nich, Bartosz Kapustka, po 26. kolejce Ekstraklasy zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Wygraj Ligę!

Dołącz do Wygraj Ligę i Rywalizuj z Piłkarzami

Do rywalizacji w wiosennej edycji Wygraj Ligę zaprosiliśmy profesjonalnych piłkarzy. W szranki z tysiącami Prezesów stanęli Bartosz Kapustka, Patryk Lipski, Sebastian Mila, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Hołota a także Mateusz Klich, Marcin Krzywicki i Filip Burkhardt. Chcieliśmy Prezesom Wygraj Ligę dać możliwość rywalizacji z piłkarzami w ich ligach prywatnych i bezpośrednich pojedynkach.

Tymczasem piłkarze radzą sobie wyśmienicie. Bartosz Kapustka , pomocnik Cracovii i Reprezentacji Polski, po 26. kolejce Ekstraklasy (5. kolejce rywalizacji w Wygraj Ligę) jest liderem całej rozgrywki!

Klasyfikacja Wygraj Ligę po 26. kolejce EkstraklasyKlasyfikacja Wygraj Ligę po 26. kolejce Ekstraklasy Wygraj Ligę

Droga na szczyt Drużyny Bartosza Kapustki

Kapustka od początku postawił na piłkarzy Cracovii i Ruchu Chorzów. W jego Drużynie znaleźli się Michał Koj, Patryk Lipski i Kamil Mazek z "Niebieskich" oraz Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki i oczywiście... Bartosz Kapustka z Cracovii.

Pomocnik zespołu z Krakowa od początku miał w składzie także Nemanję Nikolica. Napastnik Legii już w 1. kolejce Wygraj Ligę (22. Ekstraklasy) zdobył 12 punktów a dla Drużyny Kapustki 24, dzięki temu, że był jej kapitanem (punkty liczone są podwójnie).

Sam dołożył 11 punktów (Kapustka strzelił bramkę w wygranym 3:0 meczu z Górnikiem) a Jego Drużyna zdobyła łącznie 74 punkty .

Kapustka od początku dokonywał trafnych wyborów . Przed 23. kolejką sprowadził do zespołu Airama Cabrerę. Napastnik Korony w 23. kolejce strzelił trzy bramki i zdobył 17 punktów w Wygraj Ligę. Drużyna piłkarza zdobyła łącznie 66 punktów i pięła się w górę klasyfikacji generalnej.

Przed 24. kolejką do Drużyny dołączył Adam Hlousek . To kolejny dobry ruch , bo obrońca Legii w 24. kolejce strzelając bramkę zdobył 13 punktów (w Wygraj Ligę bramki obrońców są więcej warte niż pomocników czy napastników).

W 25. kolejce Ekstraklasy Kapustka sprowadził Szymona Pawłowskiego oraz Filipa Starzyńskiego . Obaj zaliczyli świetne występy nie tylko na boisku, ale także w Wygraj Ligę. Pomocnik Lecha zdobył 12 punktów a rozgrywający Zagłębia: 9. Drużyna Kapustki zdobyła 51 punktów.

Przed 26. kolejką Kapustka dokonał tylko jednej zmiany. Kontuzjowanego Szymona Pawłowskiego wymienił na Flavio Paixao . Pomocnik Lechii zdobył 20 punktów, najwięcej w wiosennej edycji Wygraj Ligę . Punkty przynieśli także Nikolić, Prijović i Hlousek z Legii (razem 24) po wygranej nad Górnikiem. W tej kolejce opłaciło się postawić na Patryka Lipskiego . Będący od początku w Drużynie Kapustki pomocnik Ruchu Chorzów zapewnił wygraną "Niebieskim" w Szczecinie strzelając dwie bramki i inkasując 13 punktów w Wygraj Ligę.

Sam Bartosz Kapustka golem w Poznaniu zdobył 7 punktów w Wygraj Ligę i jako kapitan swojej Drużynie dał 14 oczek. Razem 84 punkty przesunęły Drużynę Kapustki na pozycję lidera zabawy .

Nie umknęło to uwadze tego, który do wyniku znacznie się przyczynił:

Bartosz Kapustka jest także liderem Ligi Piłkarzy. W tabeli wyprzedza Jakuba Rzeźniczaka i Patryka Lipskiego. Zobacz klasyfikację lig i ciekawe liczby po 26. kolejce w Wygraj Ligę .

Każdy może rywalizować z Bartoszem Kapustką

Kapustka i pozostali piłkarze bawiący się w Wygraj Ligę  mają swoje ligi prywatne , do których można dołączyć. Co więcej, w zabawie istnieje możliwości wyzwania innej drużyny na pojedynek. Każdego z piłkarzy można wyzwać. Jak to zrobić?

Czym jest Wygraj Ligę i dlaczego warto dołączyć?

W Wygraj Ligę możesz poczuć się jak szef prawdziwego klubu, który na co dzień ma problemy z formą piłkarzy, ich kontuzjami, brakiem pieniędzy na transfery. Ale z drugiej strony po trafnych decyzjach możesz świętować osiągnięty na boisku sukces. Przeczytaj więcej .

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!

Więcej o: