Wygraj Ligę po 24. kolejce Ekstraklasy. Ciężkie jest życie Prezesa.

Za nami 24. kolejka Ekstraklasy i 3. kolejka rywalizacji w konkursie Wygraj Ligę. Dla wielu Prezesów Wygraj Ligę była to trudna kolejka. Choć najpopularniejszy Nemanja Nikolić oraz najczęściej kupowany Airam Cabrera nie zawiedli, wielu innych piłkarzy zawiodło.

Nowa Edycja Wygraj Ligę! Dołącz i Rywalizuj z Innymi

W DreamTeamie kolejki (zestawienie najlepiej punktujących piłkarzy w kolejce, z zastrzeżeniem maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu) znaleźli się piłkarze siedmiu klubów. Dość niespodziewanie aż trzech obrońców z Jagiellonii Białystok. Prezentacja Jedenastki 23. kolejki Ekstraklasy w punktacji Wygraj Ligę w wideo powyżej.

Najlepszy piłkarzem kolejki był Jakub Świerczok . Napastnik Górnika Łęczna zdobył wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu (12 punktów), wywalczył rzut karny (2 pkt), otrzymał bonus za strzały celne (1 punkt) oraz wygraną drużyny (1 punkt) a także wystąpił od 1. minuty (2 punkty).

Świerczok na starcie 24. kolejki był w 3% Drużyn Wygraj Ligę. Tylko 20 Prezesów ustawiło go jako kapitana (punktował podwójnie).

Nemanja Nikolić jest już obecny w 63% wszystkich Drużyn Wygraj Ligę . W 24. kolejce 49% Drużyn ustawiło go kapitanem. Napastnik Legii zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Oleksego (to zmiana w tej edycji ) i zdobył 6 punktów.

Najlepszy piłkarz poprzedniej, 23. kolejki, Airam Cabrera był najczęściej pozyskiwanym przez Prezesów Wygraj Ligę. Jego popularność wzrosła z 7 do 23% a wartość wzrosła z 1,8 mln do 2,1 mln . Napastnik Korony strzelił bramkę i zdobył 6 punktów.

Mimo, że najpopularniejszy Nikolić oraz najczęściej kupowany Cabrera nie zawiedli, wielu Uczestników Wygraj Ligę po kolejce mogła westchnąć, że "ciężkie jest życie Prezesa" . Oto kilka przykładów:

- drugi najczęściej pozyskiwany do Drużyny przed kolejką Karol Linetty z Lecha Poznań zalicza -1 punkt (spowodowany karny i żółta kartka). Kapitan 259 Drużyn,

- jedni z najczęściej kupowanych (Kownacki, Murawski z Pogoni, Pawłowski z Lecha) zaliczają jedynie 2 punkty za występ,

- siódmy najczęściej kupowany przed kolejką Oleksy z Ruchu , po bramce w poprzedniej kolejce (13 pkt) zalicza samobója i -2 pkt. To kapitan 8 Drużyn.

Przeczytaj: Jak wygląda rynek transferowy w Wygraj Ligę .

Najlepszy wynik w 24. kolejce uzyskała drużyna Brązowa Banda , która zdobyła 82 punkty . Prezes przed kolejką skompletował defensywę Legii (kupieni Pazdan i Hlousek). Odważnie, ale i skutecznie wybrał kapitana. Wcześniej w składzie trzech piłkarzy z Łęcznej, w tym oczywiście Świerczok. Zwycięzca zaliczył awans na 80. pozycję w Generalce. Zwycięski skład poniżej:

W wiosennej edycji Wygraj Ligę rywalizują z nami piłkarze z Ekstraklasy i nie tylko. W szranki z Prezesami Wygraj Ligę stanęli Sebastian Mila, Patryk Lipski, Bartosz Kapustka, Jakub Rzeźniczak i Tomasz Hołota , a także Mateusz Klich, Marcin Krzywicki i Filip Burkhardt .

W 24. kolejce najlepszy okazał się Jakub Rzeźniczak , który zdobył 51 punktów. Kluczową była obecność kolegi z drużyny Legii - Hlouska a także transfer Tomasza Jodłowca w miejsce pauzującego Michała Kucharczyka.

Dzięki zwycięstwu Rzeźniczak wyprzedził w tabeli Bartosza Kapustkę. A w klasyfikacji generalnej Wygraj Ligę awansował na 20. pozycję.

Z każdym z piłkarzy można rywalizować dołączając do lig prywatnych lub wyzywając na pojedynki .

Sebastian Mila wygrał tylko cztery pojedynki, ulegając sześciu Prezesom Wygraj Ligę.

Patryk Lipski przegrał wszystkie cztery swoje pojedynki.

Bartosz Kapustka wygrał cztery pojedynki, jeden zremisował i przegrał z pięcioma Prezesami.

Jakub Rzeźniczak nie dał szans rywalom, wygrywając wszystkie pięć pojedynków.

Mateusz Klich nie miał szans w starciu ze swoimi trzema rywalami.

Tomasz Hołota podobnie, uległ w swoich trzech pojedynkach.

Liczby 24. kolejki Ekstraklasy według Wygraj Ligę

82 - tyle punktów zdobyła najlepsza Drużyna w kolejce.

63 - w 63% spośród wszystkich Drużyn Wygraj Ligę znajdował się Nemanja Nikolić. Napastnik Legii jest najpopularniejszym piłkarzem. W 24. kolejce zdobył 6 punktów.

49 - 49% wszystkich Drużyn Wygraj Ligę w roli kapitana wystawiło Nikolica.

23 - do 23% wzrosła popularność Airama Cabrery między 23. a 24. kolejką.

20 - tyle Drużyn miało w 24. kolejce Jakuba Świerczoka w roli kapitana (podwójnie liczone punkty, w sumie 36)

18 - tyle punktów zdobył Jakub Świerczok: 12 punktów za 3 bramki, 2 - za wywalczenie karnego, 1 - za celne strzały, 1 - za wygraną, 2 - za występ.

-2 - tyle punktów zdobył Paweł Oleksy w 24. kolejce. W 23. kolejce zyskał 13 punktów.

Jak dołączyć do Wygraj Ligę? Zobacz

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.