Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ostatnia kolejka Wygraj Ligę. Decydujące starcie.

Za nami już 20 kolejek rywalizacji w jesiennej edycji Wygraj Ligę. Przed nami ostatnia 21. kolejka Ekstraklasy, która rozstrzygnie najważniejsze klasyfikacje i ligi prywatne. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza rywalizacja w klasyfikacji generalnej, gdzie różnice między Drużynami są niewielkie. Zapytaliśmy Prezesów z czołówki o ostatnią kolejkę. Na co liczą, jaką taktykę przyjmą, jakich zmian dokonają, kto lub co może zadecydować o końcowym wyniku.

W ostatniej kolejce rozstrzygną się losy: Klasyfikacji Generalnej , która wyłoni najlepszego Prezesa jesiennej edycji Wygraj Ligę; Klasyfikacji Bez Sponsorów , która wyłoni najlepszego Prezesa wśród Drużyn, które nie skorzystały z dodatkowych bonusów w konkursie (jak sponsorzy zasilający budżet drużyny czy darmowe transfery w jednej z kolejek); Ligi Sport.pl - rywalizacji w ostatnich 7 kolejkach Wygraj Ligę; Pucharu Wygraj Ligę oraz rywalizacji w ligach prywatnych .

Finał Pucharu Wygraj Ligę: przepytaliśmy finalistów .

Jak oceniają swoje szanse?

Prezes Henryk (3EHNT GLIWICE, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej; lider klasyfikacji bez sponsorów) : -Mam nadzieję, że znajdę się na pudle. Do 2. miejsca mam tylko 2 punkty straty, ale nie byłbym sobą abym nie myślał o zwycięstwie w końcowej klasyfikacji. Mam nadzieję, że uda się obronić 1. miejsce w klasyfikacji bez sponsorów.

Prezes Mateusz (Bocian B, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej) : - Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i podobnie jest w przypadku rywalizacji o prym w Wygraj Ligę. Jeszcze miesiąc temu do czołówki miałem stratę około 60 punktów i za cel stawiałem sobie zakończenie rywalizacji w top 50. Jednak chyba pierwszy raz od pięciu edycji końcówka w moim wykonaniu daje nadzieję na realną walkę o podium konkursu. 14 punktów straty przed ostatnią kolejką to jednak zbyt duża różnica, aby myśleć o końcowym triumfie.

Prezes Tomasz (Grupenhagen DT, 3. miejsce w Lidze Sport.pl) : -Sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana, pomiędzy drużynami są naprawdę niewielkie różnice punktowe, dlatego utrzymanie miejsca na podium będę uważał za duży sukces w tej edycji.

Prezes Arek (Arecki FCL, 6. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Liczę na awans do pierwszej piątki. Szanse na to są dość realne, gdyż do piątego miejsca tracę raptem 2 pkt. Większy awans będzie miłą niespodzianką.

Nie wszyscy wierzą, ale...

Prezes Krystian (KOMOROWICE, 5. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Trzeba mierzyć w zwycięstwo klasyfikacji! Lecz raczej to jest już marzenie. 30 pkt straty to bardzo dużo.

Prezes Michał (AC Ryje, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej; 2. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Szansę [na zwycięstwo w klas. generalnej] oceniam na zerowe, chyba że Burić lub Kadar ustrzelą hattricka. W lidze bez sponsorów szanse są już większe, ale również w tym przypadku jest tylko kilku zawodników, którzy różnią mój skład od składu Lidera. Stąd szanse nie są duże, ale jak mawia parafrazowany klasyk, dopóki punkty do rozdania w grze...

Małżeństwo Prezes Tomasz i Prezeska Agnieszka rywalizują w Lidze Sport.pl (odpowiednio: Tomcio, 8. miejsce; Agnieszek, 5. miejsce w Lidze Sport.pl): -Szanse na zwycięstwo są małe (przy stracie 13 i 11pkt), ale już trzecie miejsce całkowicie realne.

Wiele zależy od różnic między drużynami:

Prezes Rafał (Chaotyczni, 10. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Szanse są spore [na utrzymanie 10. pozycji - ostatniej nagradzanej], ponieważ nad 11. miejscem mam całe 11 punktów przewagi. Jest to całkiem spora przewaga na jedną kolejkę.

Prezes Bartłomiej (FC Kozaki, 8. miejsce w klasyfikacji bez sponsorów) : -Mam pewną przewagę nad 11. miejscem, więc mam nadzieję, że uda mi się utrzymać miejsce w czołowej dziesiątce.

Czy zadecydują "detale"?

Prezes Paweł (Legion Gliwice, 19. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Ta kolejka zapowiada się ciekawie, nie dość, że nasza liga sama w sobie jest niesamowicie nieprzewidywalna to w nadchodzącej kolejce, przynajmniej mi - ciężko wyłonić faworytów. No bo niby Legia w końcu po tygodniowej przerwie powinna poradzić sobie w Kielcach (widziałem ich na żywo w meczu z Piastem, stąd też moje wątpliwości po tym co pokazali), niby Lechia pokazała się ostatnio z dobrej strony... Ale jakoś nie jestem przekonany tym razem do żadnego z faworyzowanych zespołów. Czy strata 10 punktów [do 10. miejsca premiowanego nagrodą] to dużo czy mało? I mało i dużo wg mnie, każdy na tym etapie ma Nikolicia, Rakelsa, czy Cetnarskiego. Niewielki detal, jak to lubi mawiać Tomasz Hajto - może o wszystkim zadecydować i namieszać w końcowej klasyfikacji. Dlatego jakieś tam szanse są i na pewno będę walczył.

Prezes Robert (REZERWY GWIAZD, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Zakładam, że różnice są tak małe, a składy podobne iż o końcowym zwycięstwie zadecyduje szczęście. Dwóch, trzech piłkarzy, którzy zrobią różnicę.

Klasyfikacja generalna przed ostatnią kolejką:

Wygraj LigęWygraj Ligę Wygraj Ligę

Została tylko jedna kolejka. Jaką taktykę najlepiej przyjąć? Trzymać się swojego planu, zaryzykować..

Prezes Mateusz (Bocian B, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Plan na ostatnią kolejkę kiełkował w mojej głowie już kilka tygodni temu. Zawsze staram się strategicznie podchodzić do transferów i dotychczas tylko nagły wystrzał formy danego zawodnika lub też absencja piłkarzy spowodowana kontuzją lub nadmiarem kartek mogła zmienić moją koncepcję na daną kolejkę. W przypadku ostatniej kolejki każdy prezes musi zadać sobie pytanie: o co walczę? Czy chcę bezpiecznie dowieźć wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, czy też może powinienem postawić wszystko na jedną kartę, zakupić dwóch mniej popularnych piłkarzy i zaryzykować z wyborem kapitana? Na dłuższą metę takie ryzyko jest w większości przypadków nieopłacalne. W ostatniej kolejce może jednak zapewnić gigantyczny sukces i przeszło mi przez myśl, żeby zrobić coś nietypowego. Już postawienie na kapitanie Hamalainena w poprzedniej kolejce okazało się strzałem w dziesiątkę. Nie zdradzę jednak swoich planów. Nie mogę ułatwiać zadania bezpośrednim rywalom.

Prezes Robert (REZERWY GWIAZD, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Dwa transfery. Taktyka 2-5-3. Kapitan.. tu nie wiem, czy nie zaryzykować kogoś innego niż Nikolic czy Hamalainen. Decyzję podejmę w ostatniej chwili.

Prezes Henryk (3EHNT GLIWICE, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej; lider klasyfikacji bez sponsorów) : W ostatniej kolejce zakupiłem Dorde Cotrę z Zagłębia oraz Emilijusa Zubasa z Podbeskidzia w obu przypadkach licząc na 0 z tyłu. W kwestii kapitana nie podjąłem jeszcze decyzji - waham się jak zwykle między wyborem najlepszego piłkarza w tej edycji czyli Nemania Nicolić a pozostałymi.

Prezes Tomasz (Tomcio, 8. miejsce w Lidze Sport.pl) i Prezeska Agnieszka (Agnieszek, 5. miejsce w Lidze Sport.pl) : -Taktyka przed ostatnią kolejką była jasna: konsekwentnie trzymać zawodników Lecha, Legii, Cracovii a rezerwę stworzyć z obrońców Zagłębia (na ostatni mecz z Górnikiem). Do tego trzonu na pewno kupimy do formacji pomocy zawodnika Lechii (jednego z trzech panów M), a w ataku wystąpi Papadopulos za Stępińskiego. W odwodzie jest jeszcze Frączczak na bardzo osłabioną Wisłę.

Prezes Michał (AC Ryje, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej; 2. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Nie mam jeszcze planu, ale nie przewiduję rewolucji. Trzon drużyny pozostanie taki sam, a ponadto będę zmuszony znaleźć zastępcę dla pauzującego Vacka. Co do taktyki to wierzę w magię liczb, a z moich obserwacji wynika, że najefektywniej grać systemem 1-2-5-3. Zawsze staram się grać tym ustawieniem. Jako kapitana wybieram zwyczajowo Nikolica i to na razie jego typuję do tej roli w 21. kolejce.

Prezes Tomasz (Grupenhagen DT, 3. miejsce w Lidze Sport.pl) : -Blok defensywny najprawdopodobniej zostanie oparty na zawodnikach Legii i Zagłębia. W pomocy proponuję postawić na odmienioną po zmianie trenera Lechię - ich gra zaczyna przypominać piłkę nożną.

Czy warto ryzykować?

Prezes Arek (Arecki FCL, 6. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Z uwagi na to, że nie mam nic do stracenia, postanowiłem zagrać ryzykownie i na kapitana wytypować zawodnika którego, moim zdaniem, nie wytypują inni prezesi z czołówki. Na razie nie zdradzę kto to będzie. Mogę jedynie powiedzieć, że bedzie to zupełnie nowy piłkarz w moim zespole. Taktyka nietypowa, czyli 2-5-3.

Czasem zmiany są wymuszone...

Prezes Rafał (Chaotyczni, 10. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Plan jest prosty. Mam dwóch zawodników, którzy nie zagrają, więc trzeba ich wymienić. Nie wiem jakich zawodników kupię. To z reguły decyduje się w ostatnich chwilach przed zakończeniem okna transferowego. Te decyzje są zawsze najtrudniejsze.

A może skład ustalać w ostatniej chwili?

Prezes Krystian (KOMOROWICE, 5. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Jeszcze nie mam planu. Skład ustalam na godzinę przed pierwszym meczem danej kolejki..

Prezes Grzegorz (paczynianka, 16. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Gra się po to żeby zaskoczyć przeciwników, ale konkretne decyzje dopiero pół godziny przed pierwszem meczem, kiedy będą już znane aktualne wieści z klubów.

Prezes Bartłomiej (FC Kozaki, 8. miejsce w klasyfikacji bez sponsorów) : -Szczerze mówiąc, nie mam żadnego planu, zazwyczaj skład ustalam tuż przed rozpoczęciem kolejki, w razie gdyby skład pierwszego spotkania mnie zaskoczył. Więc na ten moment ciężko mi będzie powiedzieć coś więcej na temat taktyki czy transferów. Kapitanem pewnie ustawię Nikolica, jak przez większość rundy.

Prezes Przemysław (Włóczęgi, 13. miejsce w klasyfikacji generalnej) : Czasami spontaniczne decyzje okazują się najlepszymi.

Klasyfikacja Bez Sponsorów przed ostatnią kolejką

Wygraj LigęWygraj Ligę Wygraj Ligę

Czy o końcowym wyniku zadecyduje konkretny mecz 21. kolejki Ekstraklasy?

Prezes Robert (REZERWY GWIAZD, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Korona - Legia, Piast - Lech, Jagiellonia - Cracovia. W tych meczach jest najwięcej graczy w drużynach z czołówki. Wisła - Pogoń, Zagłębie - Górnik, Górnik - Lechia. W tych można szukać asów, by pokonać konkurencję.

Prezes Arek (Arecki FCL, 6. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Niewątpliwie, dla wyników końcowej klasyfikacji, szczególne znaczenie będą miały mecze z udziałem zawodników Piasta, Legii, Cracovii i Lecha. Kluczowy wydaje się tu być mecz Piast-Lech. Zawodnicy tych klubów stanowią zdecydowaną większość w składach poszczególnych zespołów. Istotna będzie także dyspozycja Nikolica i Rakelsa, gdyż w mojej opinii to ci zawodnicy będą przez większość graczy typowani na kapitana.

Prezes Henryk (3EHNT GLIWICE, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej; lider klasyfikacji bez sponsorów) : -Ważnym wydarzeniem w 21. kolejce dla wyników w generalnej klasyfikacji, będzie na pewno mecz Piasta z Lechem w Gliwicach, oraz postawa piłkarzy Cracovii oraz Legii, gdyż dużo managerów ma piłkarzy z tych klubów w swoich składach. Po cichu liczę na miłą niespodziankę Zubasa z Podbeskidzia - a że lubię dreszczyk emocji do końca (ostatni mecz w konkursie) więc stawiam go na bramce.

Wielu wskazuje na jeden mecz...

Prezes Krystian (KOMOROWICE, 5. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : Najważniejszy będzie mecze Piasta z Lechem. Większość Prezesów ma zawodników z tych druzyn.

Wtóruje mu Prezes Michał (AC Ryje, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej; 2. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : - Najważniejszy będzie mecz Piast - Lech. Wynika to z racji dużej reprezentatywności zawodników tych drużyn w zespołach z czołówki. Ewentualnie słaby występ Cracovii w Białymstoku może wpłynąć na przetasowania w czołówce. Przecież 90% prezesów posiada w składach Rakelsa czy Cetnarskiego...

I potwierdza Prezes Rafał (Chaotyczni, 10. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Kluczowym meczem jest mecz Piasta Gliwice z Lechem Poznań. Wiele drużyn ma zawodników z obu drużyn i to na którą postawią, może decydować o awansie lub spadku w klasyfikacji.

Prezes Tomasz (Grupenhagen DT, 3. miejsce w Lidze Sport.pl) : -Za kluczowy mecz uważam pojedynek Piasta z Lechem, to kluby których zawodników ma wielu z nas. Serce podpowiada - Lech. Jednak ten system rotacji Jana Urbana...

Wątpliwości ma Prezes Paweł (Legion Gliwice, 19. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Czy Lech podtrzyma dobrą formę na trudnym terenie? Czy Piast mimo nieobecności lidera swojej drugiej linii znowu pokaże siłę na Okrzei? Pytań jest wiele, gorzej z odpowiedziami... Jakby chociaż któryś z zespołów przed tą kolejką zmienił trenera (efekt nowej miotły w ekstraklasie działa w 90 %!) to byłoby wiadomo na kogo postawić. Mam przeczucie, że ta kolejka nie będzie obfitowała w tak wysokie wyniki osiągane w WL jak kilka poprzednich. Dlatego DETALE zadecydują o końcowym sukcesie :)

A może nie mecz a konkretni piłkarze?

Prezes Mateusz (Bocian B, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -To nie dane spotkania są kluczowe, tylko występy poszczególnych piłkarzy. Od wieków mówi się o nieprzewidywalności ekstraklasowych spotkań i naprawdę ciężko jest regularnie typować zwycięzców poszczególnych pojedynków. W grach typu wygraj ligę chodzi jednak o stawianie na odpowiednich zawodników, którzy mogą odpowiednio zapunktować nawet wtedy, kiedy ich drużyna nie zdoła wywalczyć kompletu punktów. Dużo będzie zależeć od postawy Nikolicia, który będzie popularnym wyborem na kapitana zespołu. Z ciekawością będę także oglądał popisy piłkarzy Lecha Poznań, którzy na wyjeździe zmierzą się z mocno osłabioną drużyną Piasta. Możliwe także, że ostatnia seria spotkań przyniesie nam niespodziewanego bohatera, który w pojedynkę zapewni swojej drużynie komplet punktów i nieliczna grupa prezesów liczących się w walce o czołowe lokaty będzie cieszyć się z awansu w klasyfikacji generalnej. Jedno jest pewne: dla okrojonej grupy graczy, każde spotkanie 21. kolejki Ekstraklasy będzie związane z niezwykłymi emocjami.

Najważniejszy będzie mecz Piast - Lech. Wynika to z racji dużej reprezentatywności zawodników tych drużyn w zespołach z czołówki. Ewentualnie słaby występ Cracovii w Białymstoku może wpłynąć na przetasowania w czołówce. Przecież 90% prezesów posiada w składach Rakelsa czy Cetnarskiego...

A może postawić... odwrotnie?

Prezes Bartłomiej (FC Kozaki, 8. miejsce w klasyfikacji bez sponsorów) : -Jak wiadomo, naszą Ekstraklasę niełatwo przewidzieć, także trudne będzie dla mnie wskazanie konkretnych zawodników czy też meczów, ale czasem warto postawić odwrotnie niż się ma zamiar to zrobić, ponieważ polska liga jest pełna niespodzianek i zwłaszcza w ostatniej kolejce może się opłacić podjęcie takiego ryzyka.

Liga Sport.pl przed ostatnią kolejką

Wygraj LigęWygraj Ligę Wygraj Ligę

Która decyzja może zdecydować o końcowych wynikach?

Ofensywa?

Prezes Krystian (KOMOROWICE, 5. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Trzeba wystawić ofensywnych zawodników, którzy najbardziej punktują na danych pozycjach i jak się trafi to będzie dobrze.

Obrona?

Prezes Robert (REZERWY GWIAZD, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Według mnie trafieni kapitan oraz obrona. Pomocnicy, napastnicy - ci w składach czołówki są podobni.

Transfery?

Prezes Henryk (3EHNT GLIWICE, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej; lider klasyfikacji bez sponsorów) : -Patrząc na składy czołówki według mnie trafny wybór kapitana, czyli Nikolic lub... Aczkolwiek trafiony transfer (na moim przykładzie kupno Frankowskiego w 20. kolejce) może dużo zmienić.

Ustawienie?

Prezes Tomasz (Grupenhagen DT, 3. miejsce w Lidze Sport.pl) : -Zadecyduje ustawienie. Stawiam na ofensywne 2-5-3. Nie widzę innej alternatywy na tę kolejkę. No i oczywiście kapitan - ale konia z rzędem temu, kto przewidzi Gergela tej kolejki.

Niemal wszyscy Prezesi wskazują przede wszystkim na wybór kapitana.

Prezes Grzegorz (paczynianka, 16. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Myślę, że najważniejszą decyzją będzie trafiony kapitan, ustawienie 2-5-3 mają prawie wszyscy, a dwa transfery nie zrobią wielkiej rewolucji w składzie.

Prezes Mateusz (Bocian B, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, 11. miejsce w lidze Sport.pl) : -Kluczowym aspektem walki o czołowe pozycje w nadchodzącej kolejce będzie wybór kapitana. Postawienie na odpowiedniego piłkarza zapewnia czasem nawet ponad 10 punktów przewagi!

Prezes Arek (Arecki FCL, 6. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Składy czołowych ekip w klasyfikacji są w 70% identyczne (zazwyczaj różnią się jedynie 3-4 zawodnikami). Wydaje się więc, że kluczową decyzją będzie odpowiedni wybór kapitana.

Prezes Przemysław (Włóczęgi, 13. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Wiele zależeć będzie od kapitana, jeśli ktoś trafi na zawodnika, który np. ustrzeli hattricka to poszybuje w górę klasyfikacji.

Podsumowuje Prezes Bartłomiej (FC Kozaki, 8. miejsce w klasyfikacji bez sponsorów) : -Na końcowy wynik składa się wiele czynników m.in. właśnie trafione transfery czy ustawienie z punktującymi rezerwowymi. Według mnie największe znaczenie dla końcowego wyniku ma dobrze punktujący kapitan, ponieważ zawsze może on "uratować" kolejkę, gdy reszta zawodników nas zawiedzie.

Czy warto podjąć ryzyko?

Prezes Michał (AC Ryje, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej; 2. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Jeśli ktoś chciałby podskoczyć w klasyfikacjach dużo wyżej musiałby postawić na zawodników z drużyn takich jak Termalica, Górnik Łęczna czy Podbeskidzie. Ewentualnie na rzadziej punktujących zawodników z topowych drużyn. Wątpię jednak, żeby czołówka podejmowała w tej kwestii duże ryzyko. Zadecydują pewnie niuanse typu postawienie na kogoś z trójki Hamalainen/Pawłowski/Gajos i decyzje trenera w tym zakresie.

Prezes Rafał (Chaotyczni, 10. miejsce w klasyfikacji Bez Sponsorów) : -Kluczowe pytanie, to czy Nikolić powinien być kapitanem, czy postawić na innego zawodnika. Rakels lub Hamalainen, to według mnie dwie najciekawsze opcje. Ten kto właściwie wybierze kapitana, ten ma zdecydowanie większe szanse na uzyskanie dobrego wyniku.

Ile zależy od Prezesów a ile od... ?

Prezes Paweł (Legion Gliwice, 19. miejsce w klasyfikacji generalnej) : -Każda z tych decyzji wpłynie na końcowy wynik. Może czeka nas kolejka rozstrzygnięć bezbramkowych? A może grad goli? Pamiętajmy, to Ekstraklasa... tego nie da się przewidzieć :)

Choć my skupiamy się na rywalizacji w nagradzanych klasyfikacjach, dla wielu z Prezesów ważniejsze są rozgrywki we własnych ligach prywatnych.

Prezes Tomasz (Grupenhagen DT, 3. miejsce w Lidze Sport.pl) : -Bardziej pochłania mnie liga prywatna w której gram. Chciałbym pozdrowić moich przyjaciół z Drink Team League: Bejrut, Feryk, Jarek. To dzięki nim walczę o najwyższe cele w lidze Sport.pl. Wzajemna rywalizacja jest najlepszą motywacją do gry.

Korzystając z okazji. Prezes Michał (AC Ryje) : -Pozdrowienia dla mojego syna Tymona, urodzonego w zeszłą środę. Synu, obiecuję potencjalną nagrodę przeznczyć na Twoje pieluchy :-)

Rywalizacja rywalizacją, ale.. Prezes Krystian kończy: życzę powodzenia WSZYSTKIM PREZESOM oraz Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Ostatnią kolejkę będziemy śledzić na naszym Facebooku .

Zarządzaj Swoją Drużyną na WygrajLigę.sport.pl

Więcej o: