Wygraj Ligę. Paweł Wilkowicz: Panowie, trzymamy to!

Jeszcze mnie trzyma entuzjazm z poprzedniej kolejki i mogę tylko powiedzieć jak solidny trener ligowy do swoich podopiecznych (bardzo chciałem użyć tego słowa): Panowie, trzymamy to!

64 punkty w trudnej kolejce (rekord ostatniego weekendu to 77 pkt), w tym 12 od Dawida Jareckiego kosztującego milion - takie historie w "Chamskiej twarzy..." lubimy. Udało się odrobić choć część strat z ostatnich tygodni. Ale do czołówki dalej droga daleka.

Transferów odpuścić nie mogłem , bo nie gra w tej kolejce dwóch obrońców, Kamil Sylwestrzak i Jakub Wójcicki . Nie wiem jak będzie funkcjonować Korona i jej najlepsza obrona ligi bez Sylwestrzaka, więc nie wybieram zastępcy z Kielc, tylko stawiam na inną, ex aequo najlepszą obronę ligi - wiślacką.

Wraca do "Chamskiej..." Łukasz Burliga . Drugi transfer miałem już prawie zatwierdzony: miał być Piotr Polczak albo Jakub Wawrzyniak. Ale doszedłem do wniosku, że sprzedam tym razem tylko jednego obrońcę, Wójcickiego, a drugą zmianę zrobię w pomocy. Odchodzi na razie Sasa Zivec , wraca wreszcie Maciej Gajos , bez którego kiedyś nie wyobrażałem sobie ustalania składu, ale musiał dostać trochę czasu, by się do siebie z Lechem dopasowali. Biorę go, póki w miarę tani (kosztował już w pewnym momencie 3,2 mln, teraz 2,8).

Nemanji Nikoliciowi, choć niepewny gry, opaski nie zabieram , bo to ponoć zwiastuje nieszczęścia. Na wypadek gdyby Nikolić nie zagrał, pierwszym rezerwowym jest Michal Papadopoulos. I, panowie, trzymamy!

Więcej o: