Wygraj Ligę. Mateusz Rynans: Remisy nie sprzyjają ofensywnej grze

4. kolejka Ekstraklasy przyniosła kilka zaskakujących wyników. Remisy Legii, Lecha i Śląska, porażka Cracovii i zdecydowane wyjazdowe zwycięstwo Jagiellonii zaskoczyły większość wygrajligowych prezesów. O poziomie ostatniej serii spotkań powinien świadczyć najlepszy wynik wśród wszystkich drużyn - zaledwie 66 punktów.

Bocian B na tle innych zespołów poradził sobie przeciętnie (taktyka 2-5-3 i trzy bezbramkowe remisy to ewidentnie nie jest najlepsze połączenie). Rezultat 37 punktów jest powtórzeniem dorobku drużyny z inauguracyjnej kolejki. Na plus należy wyróżnić Macieja Gajosa oraz Dominika Furmana - strzelców bramek dla swoich zespołów. Szkoda kontuzji Tamasa Kadara, który musiał opuścić boisko po pierwszej połowie i tym samym pozbawił drużynę Bociana trzech cennych "oczek". Właśnie tyle punktów zabrakło do wzięcia ostatniego sponsora! Dobrze, że po ostatniej kolejce zostało mi 0,8 mln wolnych środków, które chętnie przeznaczę na kolejne wzmocnienia!

Zawiedli dwaj piłkarze sprowadzeni przed weekendem . Zwoliński mógł i powinien wpisać się na listę strzelców, jednak nieposłuszna piłka wolała obijać słupki i poprzeczki. Natomiast Mariusz Magiera z powodu kontuzji nie znalazł się nawet w kadrze meczowej Górnika Zabrze.

Jestem pod wrażeniem intuicji Pani Wiesławy, która kupiła dokładnie tych samych zawodników! Pozbyła się jednak duetu piłkarzy Lecha i... wyszła na tym lepiej. Do drużyny Emerytek Bocian B traci obecnie 2 punkty! Wszystko za sprawą czystego konta Piotra Celebana.

Skład Bociana B w 4. Kolejce

Wygraj LigęWygraj Ligę Wygraj Ligę

Czwartkowy wieczór przysporzył mi sporą dawkę dylematów . Jeszcze rano byłem przekonany do zakupu Tomasza Brzyskiego (w miejsce kontuzjowanego Tamasa Kadara) oraz Kamila Bilińskiego, który miał zastąpić Łukasza Zwolińskiego (obawiam się jego rychłej sprzedaży do Turcji). Jednak ostatnie godziny przyniosły nowe informacje. Maciej Skorża rozważający wystawienie w ataku Dawida Kownackiego podważa zasadność trzymania w składzie Marcina Robaka. Na twitterze pojawiła się także informacja o drobnym urazie Bilińskiego. Dopiero po 17 podejmę ostateczną decyzję związaną z obsadą ataku Bociana B.

Skład Bociana B przed ostatecznymi decyzjami na zdjęciu u góry.

Zostań trenerem i zbuduj własną drużynę!