Wygraj Ligę. Mateusz Rynans: Ostatnia batalia

Kilkumiesięczna rywalizacja w Wygraj Ligę już za kilka dni dobiegnie końca i prezesi będą mogli udać się na zasłużony niemal dwumiesięczny odpoczynek. Na finiszu rozgrywek warto jednak pomyśleć o poprawie zajmowanego miejsca w klasyfikacji generalnej!

Dołącz do Wygraj Ligę. Nagrody nawet w ostatniej kolejce!

W poprzednich dwóch kolejkach zabrakło szczęścia przy wyborze kapitana. Posadzenie Semira Stilicia na ławce rezerwowych przez Kazimierza Moskala odebrało Bocianowi B szansę na znakomity wynik w 36. serii spotkań. Brak Bośniaka był niezwykle widoczny w pierwszej części spotkania w meczu ze Śląskiem. Natomiast po wejściu na murawę Semir nie miał już motywacji, żeby umierać za swoją dotychczasową drużynę. Wręczenie opaski kapitańskiej Stiliciowi miało zminimalizować ryzyko wtopy drużyn walczących o mistrzostwo. Lech nie zawiódł i trójka piłkarzy: Hamalainen, Pawłowski oraz Kędziora zdobyła 35 pkt!! Gorzej za to radzili sobie zawodnicy Legii, którzy zapewnili Bocianowi okrągłą "dychę". Kolejny raz na wysokości zadania stanął Patryk Tuszyński. Za sprawą jego bramek Jagiellonia w dalszym ciągu ma szansę na wicemistrzostwo Polski!

Skład Bociana B w 36. kolejce

 

Drużyna Mateusza Rynansa w 36. kolejceDrużyna Mateusza Rynansa w 36. kolejce Wygraj Ligę

W ostatniej serii spotkań można spodziewać się wielu przetasowań w wyjściowych składach drużyn , którym niestraszny już spadek ani walka w europejskich pucharach. Dlatego warto postawić na pewniaków walczących o każdą piłkę . W wygrajligowych składach należy więc mieć piłkarzy z takich drużyn jak: Legia, Lech, Jagiellonia, Korona, Zawisza oraz Górnik Łęczna.

 

Bocian B odpowiednio przygotował się do ostatniej serii spotkań i w porównaniu do poprzedniej kolejki dokonam tylko dwóch zmian w wyjściowym składzie. Pozbywam się Denissa Rakelsa oraz Semira Stilicia , a w ich miejsce ściągnę najprawdopodobniej (ostateczną decyzję podejmę już po ogłoszeniu wyjściowych składów zespołów z grupy spadkowej) Fiodora Cernycha oraz Josipa Barisicia . Wstępnie kapitanem został Orlando Sa, ale dopuszczam możliwość wręczenia opaski Cernychowi. Wszystko zależy od podstawowej jedenastki GKS-u Bełchatów, w której prawdopodobnie zobaczymy piłkarzy z dalszego planu. Poza wspomnianą dwójką rozważam zakup zawodników Korony: Kiełba, Carlosa czy też Trytki. Wszystko rozstrzygnie się w okolicach godziny 20!

Prawdopodobny skład Bociana B widoczny na zdjęciu u góry.

 

Mateusz Rynans prowadzi stronę na Facebooku poświęconą Wygraj Ligę: Zobacz