Mateusz Rynans: Kolejny kubeł zimnej wody

Nieprzewidywalność ekstraklasy ponownie dała o sobie znać, dzięki czemu miniony weekend obfitował w zaskakujące wyniki. Polscy fani przyzwyczaili się już do porażek faworyzowanych drużyn i nagłych zrywów klubów skazywanych na pożarcie. W obecnej rundzie liczba nieoczekiwanych rezultatów przechodzi jednak najśmielsze oczekiwania. Nie są to dogodne warunki dla graczy Wygraj Ligę - pisze Mateusz Rynans, ekspert Wygraj Ligę i redaktor serwisu Zzapolowy.com

1000 zł w puli 23. kolejki. Dołącz do gry i Wygraj Ligę ?

Zeszłotygodniowa decyzja o skorzystaniu z opcji darmowych transferów okazała się niestety błędna. 32 punkty przemeblowanego zespołu to wynik poniżej oczekiwań . Bez podjęcia radykalnych środków rezultat ten byłby zdecydowanie lepszy. Szkoda siedzącego na ławce rezerwowych duetu : Magiera - Sretenović, którzy razem zdobyli 11 oczek. Mocnym punktem drużyny miał być Marcin Robak , któremu powierzyłem opaskę kapitańską. Pogoń nie znalazła jednak sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Prusaka i aktualny król strzelców ekstraklasy zakończył poniedziałkowe spotkanie z zerowym dorobkiem bramkowym. Także ściągnięcie do Bociana B dwóch piłkarzy Jagiellonii nie przyniosło oczekiwanych korzyści. Igors Tarasovs nie wykorzystał danej mu szansy i tym samym żegna się z drużyną. W składzie pozostanie za to Maciej Gajos, który powinien nakręcać ofensywną grę żółto-czerwonych w kolejnych spotkaniach.

Skład Bociana B w poprzedniej kolejce:

embed

Przed tygodniem dałem ostatnią szansę Łuczakowi i pomocnik Górnika, dzięki zanotowanej asyście w meczu ze Śląskiem, na co najmniej jeszcze jedną kolejkę zachowa miejsce w pierwszym składzie. Już tydzień temu postanowiłem ściągnąć dwóch piłkarzy Wisły i słabsza postawa "Białej Gwiazdy" w meczu z GKS-em Bełchatów nie zmieniła mojej decyzji. Semir Stilić zastąpi Marcina Budzińskiego , do którego straciłem zaufanie po środowej przegranej Cracovii z drugoligowcem w ćwierćfinale Pucharu Polski. Ofensywny zawodnik "Pasów" zaliczy pewnie jeszcze niejedną bramkę oraz asystę w obecnych rozgrywkach, jednak moim zdaniem w innych drużynach należy szukać piłkarzy, którzy będą punktować także za sprawą zwycięstw swoich zespołów. Drugim nabytkiem Bociana B jest Boban Jović , który zaliczył przyzwoity debiut w barwach krakowskiego klubu. Franciszek Smuda widzi w 24-letnim zawodniku skrzydłowego i liczę zarówno na punkty za czyste konto, jak i ofensywne akcje w wykonaniu Słoweńca. Ostatnią zmianą w pierwszej jedenastce będzie przekazanie opaski kapitańskiej Zaurowi Sadajewowi (ostateczna decyzja zapadnie w piątek!), który zanotował prawdziwe wejście smoka w pucharowym meczu ze Zniczem. Czy były zawodnik Lechii powtórzy wtorkowy wyczyn w spotkaniu z Jagiellonią? Postanowiłem nie wyciągać daleko idących wniosków z poprzedniej kolejki i kolejny raz na ławce posadzę Magierę oraz Sretenovicia. Obrońca Górnika do pierwszej jedenastki wróci już za tydzień, kiedy to do Zabrza zawita drużyna z Bielska-Białej.

Prawdopodobny skład Bociana B na najbliższą kolejkę:

embed

Mateusz Rynans to redaktor serwisu Zzapołowy.com , który przed każdą kolejką służy radą Graczom Wygraj Ligę.

 

Prowadzi również stronę na Facebooku poświęconą Wygraj Ligę: Zobacz

 

Dołącz do ligi Zzapołowy

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.