Mateusz Rynans: Światełko w tunelu

Tak jak przewidywałem przed tygodniem, po pierwszej mizernej kolejce przyszła pora na delikatne odbicie. Awans w klasyfikacji generalnej na 1156. miejsce nie jest jednak szczytem moich marzeń i pora chyba sięgnąć po radykalne środki - pisze Mateusz Rynans, ekspert Wygraj Ligę i redaktor serwisu Zzapolowy.com

Nie masz drużyny? Słabo zacząłeś? Wciąż możesz wygrywać ?

Poprzednia kolejka w wykonaniu mojego zespołu powinna służyć za przykład prezesów grających w Wygraj Ligę . Jest to niestety przykład negatywny, udowadniający, że czasem trzeba zaufać swojej intuicji i trzymać się pierwotnego planu. Informacja dotycząca problemów żołądkowych Kamila Wilczka oraz doniesienia z Poznania odnośnie do kontuzji kluczowych zawodników Lecha spowodowały transfery last minute w Bocianie B. Zamiana Wilczka na Maćka Iwańskiego oraz zabranie opaski kapitańskiej Kasperowi Hamalainenowi na rzecz Marco Paixao spowodowały utratę kilkunastu punktów. Wynik 51 "oczek" jest jednak nieporównywalnie lepszy od rezultatu osiągniętego w inaugurującej kolejce i tym samym Bocian B rozpoczął pościg za czołówką.

 

Przeglądając składy wielu graczy, zauważyłem, że w większości przypadków brak jakichkolwiek rezerwowych, a przecież w miniony weekend na boisku z powodu kontuzji i decyzji trenerów nie pojawili się tacy piłkarze jak Frisenbichler, Ubiparip czy cała podstawowa jedenastka Legii. Pamiętajcie, że zmiennicy są tak samo ważni jak pierwsza jedenastka . Za sprawą siedzących na ławce Sretenovicia i Łuczaka na konto mojej drużyny wpadło dziewięć punktów!

Skład w 21. kolejce prezentował się następująco:

 

Drużyna Mateusza Rynansa w 21. kolejceDrużyna Mateusza Rynansa w 21. kolejce Wygraj Ligę

We wstępie zapowiedziałem sięgnięcie po bardziej radykalne środki i nie zamierzam rzucać słów na wiatr. Już po dwóch seriach spotkań postanowiłem wykorzystać opcję darmowych transferów . Spowodowane jest to głównie sprzedażą Wilczka , który w meczu z GKS-em udowodnił, że po prostu trzeba mieć go w składzie. Także kontuzja Frisenbichlera i utrata miejsca w podstawowym składzie Ubiparipa na rzecz Sadajewa wymusiła przeprowadzenie więcej niż dwóch transferów. Minusowe punkty na tym etapie rozgrywek to nie najlepsze rozwiązanie i oto, jak prezentuje się wstępny (dopuszczam kilka roszad) skład Bociana B na następną kolejkę:

Ograniczony w dalszym ciągu budżet (dotychczasowe zdobyte 83 "oczka" pozwoliły pozyskać jednego sponsora za 2 mln) zmusił mnie do postawienia na kilku tańszych zawodników . Tym samym w składzie Bociana B w dalszym ciągu widnieją tacy gracze jak: Magiera, Sretenović, Łuczak czy Putnocky. Bramkarz Ruchu jest jedną z największych niespodzianek pierwszych kolejek i ze względu na dwa kolejne mecze "Niebieskich" w Chorzowie postanowiłem zostawić go między słupkami. Ostatnią szansę daję za to Łuczakowi, który za tydzień może ustąpić miejsca Stiliciowi (Wisła zagra wtedy u siebie z Zawiszą). Z dotychczasowych piłkarzy w pierwszej jedenastce znalazło się jeszcze miejsce dla Marco Paixao (do końca będę się zastanawiać, czy nie zmienić go na Tuszyńskiego) oraz Hamalainena. Lech będzie faworytem meczu z Cracovią i liczę na kolejny dobry popis Sadajewa oraz Kędziory. Budzińskiego wziąłem z myślą o długodystansowej rywalizacji w Wygraj Ligę, jednak jeżeli ktoś z Cracovii ma zabłysnąć w meczu z "Kolejorzem", to stawiałbym właśnie na ofensywnego pomocnika "Pasów". Zastanawiałem się także nad wyborem Makuszewskiego lub Masłowskiego (w tym wypadku wszystko zależeć będzie od wyniku meczu z Ajaxem), ale w czwartkowe popołudnie faworytem do gry w Bocianie B jest Budziński.

 

Tarasovs i Gajos w Białymstoku zmierzą się z Koroną i liczę na kolejne zwycięstwo Jagiellonii. Wybór Robaka nie powinien nikogo dziwić. Snajper Pogoni szybko doszedł do formy z rundy rewanżowej poprzedniego sezonu i liczę, że po powrocie Akahoshiego do Szczecina Robak podtrzyma dobrą dyspozycję i włączy się do walki o koronę króla strzelców.

Mateusz Rynans to redaktor serwisu Zzapołowy.com , który przed każdą kolejką służy radą Graczom Wygraj Ligę.

 

Przeczytaj Zapowiedź 22. kolejki na Zzapolowy.com

 

Dołącz do ligi Zzapołowy