Mateusz Rynans: Złe miłego początki?

Kolejny raz sprawdził się przesąd dotyczący nieprzewidywalności Ekstraklasy. Porażki Legii oraz Wisły czy remisy aspirujących do walki o mistrzostwo Polski Śląska i Lecha odbiły się na postawie wielu drużyn biorących udział w Wygraj Ligę. Także Bocian B nie może zapisać inauguracji wiosennych zmagań do udanych - pisze Mateusz Rynans, ekspert Wygraj Ligę i redaktor serwisu Zzapolowy.com

Nie masz drużyny? Słabo zacząłeś? Wciąż możesz wygrywać ?

Dogłębna analiza sparingów pozwoliła niemal w 100 proc. wytypować poprawnie wyjściowe składy kluczowych zespołów. Ryzyko związane z postawieniem na Magierę, Łuczaka, Szwocha, Ubiparipa czy Friesenbichlera nie przełożyło się jednak na korzystny rezultat. Najbardziej zawiódł Marco Paixao (2x2 pkt), który za sprawą kapitańskiej opaski miał umożliwić drużynie przekroczenie "magicznej" bariery 40 punktów wymaganych do pozyskania korzystniejszego sponsora. 20. kolejkę, która przyniosła zaledwie 32 "oczka", należy uznać za spore rozczarowanie. Trzeba jednak pamiętać, że rywalizacji o prym w Wygraj Ligę bliżej do maratonu niż do sprintu i nadal pozostało kilkanaście kolejek na odrobienie straty! Wybierając zawodników na pierwszą serię spotkań, brałem pod uwagę ich kolejne mecze i liczę, że już w najbliższy weekend większość z nich efektywną grą odpłaci się za zaufanie.

Skład Bociana B na inaugurację:

 

Wynik drużyny Bocian B w 20. kolejceWynik drużyny Bocian B w 20. kolejce Wygraj Ligę

Rezultaty pierwszych spotkań nie zwiastowały aż tak słabego wyniku. Mraz oraz Putnocky zrobili co do nich należy i zrekompensowali słabsze występy Friesenbichlera oraz Wilczka . Potem było już jednak tylko gorzej. Lech miał duże problemy w Szczecinie, Śląsk nie mógł znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną Cracovię, a Górnik mimo miażdżącej przewagi w pierwszej połowie ugrał zaledwie jeden punkt w meczu z Koroną.

 

Po cichu liczyłem, że moje przewidywania co do składów okażą się błędne i rezerwowy Możdzeń zapunktuje za Szwocha lub jednego z piłkarzy Górnika. Nic takiego nie miało jednak miejsca i pozostaje podjąć trudną decyzję odnośnie wyboru sponsora. Milion złotych nie pozwoli na transferowe szaleństwa i być może rozsądniej będzie poczekać jeszcze tydzień i otrzymać poważniejszy zastrzyk gotówki.

Prawdopodobny skład Bociana B na 21. kolejkę Ekstraklasy:

 

Lechia u siebie zmierzy się z Zawiszą i po dobrym spotkaniu z Wisłą w wykonaniu podopiecznych Jerzego Brzęczka można śmiało założyć, że gospodarze odprawią rywali z Bydgoszczy z bagażem kilku bramek. Górnik Zabrze na wyjeździe zmierzy się z beniaminkiem z Łęcznej, więc muszę liczyć na dobry występ kogoś z trio: Magiera, Madej, Łuczak . W meczu z Koroną dwóch pierwszych zaliczało się do grona najaktywniejszych piłkarzy na boisku i w najbliższym spotkaniu będą mogli potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Oczekiwaniom nie sprostał za to Łuczak i pozostaje mieć nadzieję, że Robert Warzycha da jeszcze jedną szansę napastnikowi Zabrzan. Paixao i Wilczek tym razem zagrają przed własną publicznością i można oczekiwać, że co najmniej jeden z nich wpisze się na listę strzelców. Także Lech rozegra najbliższe spotkanie na własnym obiekcie i należy się spodziewać, że zarówno Hamalainen , jak i Ubiparip będą mieli kilka szans na pokonanie Putnocky'ego.

 

Sprzedaż Mraza i kupno tańszego Hernaniego pozwoliły pozyskać niezbędne fundusze na transfer Makuszewskiego . Skrzydłowy Lechii dobrze rozpoczął wiosenne zmagania i miał duży udział w bramce Grzelczaka w meczu z "Białą Gwiazdą". Natomiast Hernani kupiony został z myślą o następnej kolejce (Pogoń w Szczecinie podejmie Górnik Łęczna). W 20. kolejce najbardziej zawiódł mnie Szwoch i to w jego miejsce ściągnąłem do klubu skrzydłowego Lechii. W najbliższym czasie, z powodu dużych rotacji i wahań formy, należy z dużą rozwagą podchodzić do zawodników Legii.

 

Póki co jest to dobra opcja dla ryzykantów, a w pierwszej fazie zmagań trzeba zdywersyfikować ryzyko!

 

Raport Zzapolowy: Wygraj Ligę przed 21. kolejką

Mateusz Rynans to redaktor serwisu Zzapołowy.com , który przed każdą kolejką służy radą Graczom Wygraj Ligę.

 

Dołącz do ligi Zzapołowy

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.