Michał Zachodny przed 17. kolejką Wygraj Ligę

- To była jedna z najsłabszych kolejek ligowych w tym sezonie - nie tylko dla mnie, choć marne trzydzieści punktów to wynik fatalny. Jednak średnia wszystkich graczy dała tylko 34 "oczka". Idealnie, by nadrobić, ale jeszcze łatwiej było stracić. Ja znalazłem się w tej drugiej grupie... - pisze o poprzedniej kolejce Michał Zachodny, przygotowując się do 17. kolejki Wygraj Ligę, w której rywalizuje jego drużyna The Celebans.

Nowa klasyfikacja Wygraj Ligę: walcz o 300 zł w 17. kolejce >

Michał ZachodnyMichał Zachodny Fot. Jacek Dymkowski Dlaczego? Zawaliła druga linia - sam Pawłowski uzbierał więcej punktów niż Lovrencsics, Mila i Flavio Paixao. Stilić zdobył cztery tylko dlatego, że miał opaskę kapitana. Dobrze, że w ataku Brożek popisał się asystą, bo Tuszyński i Sa tradycyjnie się nie dorzucili. Zmiany? Raczej wynikające z desperacji, bo przerwa zimowa coraz bliżej, a mój cel coraz dalej.

Dlatego zagram "va banque" . Za dużo w moim zespole jest Lecha Poznań i, tydzień po tym, jak zrobił to Paweł Wilkowicz, ja też żegnam się z Gergo Lovrencsicsem . Nie zagra już u mnie także Tuszyński , ale... w jego miejsce wejdzie inny piłkarz Jagiellonii - Mateusz Piątkowski . Tak, wiem, że on nie strzelił już gola od miesiąca (a konkretnie - 344 minut), ale Zawisza Bydgoszcz to zespół idealny na przełamanie. I dlatego jestem gotów wydać 3,6 mln na wciąż najlepszego strzelca Ekstraklasy. Jednak to wpłynęło na sumę dostępną na pomocnika - ryzykuję jeszcze bardziej i kupuję Bartosza Szeligę z Piasta Gliwice. Grają z Wisłą, ale mają ostatnio taką serię, że kolejny historyczny rezultat jest niewykluczony. Może z udziałem tego młodego piłkarza?

Kapitanem zostaje... Sebastian Mila . Kiedyś przecież musi potwierdzić, że formę łapie nie tylko na mecze reprezentacji. W Chorzowie zagrał kiepsko, to na własnym stadionie powinien znów błyszczeć.

 

Dołącz do Ligi Michała Zachodnego!