Wygraj Ligę. Zachodny przed 5. kolejką

Po słabej 4. kolejce Michał Zachodny dokonuje roszad w swojej drużynie. Zmiany nastąpią w ofensywie zespołu The Celebans.

Słabo zacząłeś, jeszcze nie grasz? Dołącz i wciąż wygrywaj ?

Michał ZachodnyMichał Zachodny Fot. Jacek Dymkowski Tak słabej kolejki się nie spodziewałem. Po tym, jak średnio zdobywałem pięćdziesiąt punktów w trzech pierwszych rundach spotkań, pojawił się problem ze skutecznością moich zawodników. Pich i Duda zaliczyli w sumie trzy punkty, Kownacki i Korzym razem dali "The Celebans" tylko dwa.

Katastrofa. Murayama także się zaciął, Dani Quintana chyba musi oddać opaskę kapitana. Na szczęście Malarz w bramce, jak i cała obrona Bełchatowa, spisują się dobrze - gdyby nie jego kolega z ataku, Michał Mak, punktowałby najlepiej z zespołu. Czy to tylko sygnał alarmowy, czy warto panikować?

Niekoniecznie. Śląsk gra na własnym boisku, więc liczę na zwycięstwo i punkty Picha - on zostaje i dostaje opaskę kapitana. Zostaje też Celeban i chociaż nie jestem przekonany co do możliwych punktów Pazdana w spotkaniu z Legią, to zaryzykuję i go zostawię. Wolę dokonać transferów w ofensywie.

Za kontuzjowanego Mateusza Maka wchodzi Maciej Sadlok, którego Wisła gra z zaskakująco słabą w ofensywie Lechią. Myślę, że po tygodniu wolnego do składu Legii wróci Ondrej Duda... Tak, pamiętam, że już tydzień temu obiecywałem sobie zrezygnować, jeśli on nadal będzie pierwszoplanową postacią mistrzów Polski. Jednak jestem przekonany, że tym razem zaliczy mocne wejście (oby od pierwszej minuty...) i punkty będą. Muszą być.

Do zespołu za Murayamę trafił... Robert Jeż. Pamiętam, jak w poprzedniej edycji załamałem się jego postawą, ale w nowym systemie gry jest on kluczowy dla Górnika Zabrze. Co więcej, czeka ich wyjazd do Kielc i mecz z jedną z najsłabszych w defensywie drużyn. Wydaje mi się, że Jeż może rywali zaskoczyć - jeśli nie bramkami (wbrew poprzedniej kolejce, strzela on rzadko), to prędzej swoimi podaniami. Oby on był jednym z powodów dla których "The Celebans" wrócą do pierwszej dziesiątki "The Western Division".

Dołącz do Ligi Michała Zachodnego