Wygraj Ligę. Zachodny przed 4. kolejką

W cieniu walki o to, kto naprawdę "załatwił" Legii zesłanie do Ligi Europy, rozgrywa się dużo ważniejszy dylemat. Mój własny, ale też w kontekście warszawskiego klubu. Czy Henning Berg wreszcie zacznie wystawiać Ondreja Dudę w Ekstraklasie?! - pisze Michał Zachodny, który przygotował swoją drużynę do 4. kolejki Wygraj Ligę.

Słabo zacząłeś, jeszcze nie grasz? Dołącz i wciąż wygrywaj ?

Michał ZachodnyMichał Zachodny Fot. Jacek Dymkowski To już prawie apel, a nawet krzyk rozpaczy. Nie tylko liga potrzebuje świetnie grającego Słowaka, by jakość spotkań rosła - także "The Celebans" przydałby się jego jakikolwiek wkład punktowy.

 

W ostatniej kolejce ratowali go bracia Mak i niesamowity Robert Pich ze Śląska, nawet sześć punktów Daniego Quintany na kapitanie przyjąłem ze zrozumieniem. Jednak ta runda jest jego i Berga ostatnią szansą. Może po poprzednich meczach ligowych Norweg zrozumiał, że rotacja niekoniecznie wpływa pozytywnie na wyniki Legii? (I, co znacznie ważniejsze, "The Celebans"?!).

Zemściła się na mnie sprzedaż Michała Pazdana , bo wzięty w jego miejsce Seweryn Gancarczyk ugrał tylko punkt. Za to utrzymanie Korzyma w składzie opłaciło się bardzo, bo i jego debiut w Podbeskidziu był okazały.

 

Dlatego wszystkie zmiany, jakich dokonam w tej kolejce, będą dotyczyły bloku defensywnego - rezygnuję z Kamińskiego (bo gra przeciwko Wiśle) oraz ze wspomnianego Gancarczyka (bo gra przeciwko Quintanie). Do bramki wskoczył Arkadiusz Malarz z Bełchatowa (spotkanie ze Śląskiem, który nie ma napastnika), a w obronie wystąpi... Michał Pazdan oczywiście. Razem z Celebanem stworzą mój ulubiony blok obronny Ekstraklasy.

Brak punktów Dudy - nawet jeśli zastąpił go Maciej Sadlok (dwa punkty) - odbił się na mojej pozycji w lidze "The Western Division" . Tam lider "Jadę na transferach" odskoczył mi na ponad dwadzieścia punktów. Tyle dobrze, że do drugiej pozycji jest tych "oczek" tylko jedenaście, chociaż drużyn o podobnym dorobku nie brakuje - stąd spadek "The Celebans" na dwunaste miejsce.

Rady przed najbliższą kolejką? Oczekujcie mocnej reakcji Legii, wreszcie wygrywającej Cracovii i dobrego meczu Lechii z Lechem - w tym ostatnim spotkaniu gospodarze powinni wreszcie wykorzystać swoją siłę w kontrach, oddając dominację posiadania rywalom. Punktów szukajcie też u piłkarzy z Pogoni Szczecin - chyba najwyższa pora znaleźć środki na kupno Frączczaka. Może właśnie ze sprzedaży Dudy? Do tematu wrócimy za tydzień...

Dołącz do Ligi Michała Zachodnego