Wygraj Ligę. Zachodny przed 3. kolejką

"Gdzie szukać szans w tej kolejce? W meczu beniaminków, spotkaniu Pogoni w Kielcach, wspomnianym starciu Jagiellonii z Cracovią i może też w Poznaniu, gdzie Lech podejmie Wisłę." - pisze Michał Zachodny, który przygotował swoją drużynę do 3. kolejki Wygraj Ligę.

Słabo zacząłeś, jeszcze nie grasz? Dołącz i wciąż wygrywaj >

Oglądając jak fatalną sobotę miał Wojciech Pawłowski w bramce Śląska Wrocław drżałem, bo przecież on był w składzie "The Celebans". Fatalne decyzje przy dośrodkowaniach, łatwo wpuszczane bramki i czerwona kartka były podsumowaniem weekendu golkipera. Na szczęście nie mojej drużyny.

To, co Pawłowski stracił, Dani Quintana nadrobił z nawiązką. Opłaciło się postawić na mocną linię pomocy, bo również Murayama i Pich strzelając po golu w bezpośrednim meczu dali mi dobry wynik. W tabeli "The Western Division" nawet udało mi się awansować o jedną pozycję - dziewiąte miejsce jest chyba moim największym sukcesem.

Pytanie: jak utrzymać tą zaskakująco wysoką formę? Zmiany są potrzebne, bo przecież Pawłowski może już nie wrócić do bramki Śląska, a w ataku pauzować będzie Kownacki. Opaskę kapitana utrzyma Quintana, bo jego Jagiellonia gra z Cracovią i Hiszpan może mieć sporo swobody na boisku, pamiętając jak broni zespół z Krakowa. Do drużyny wskoczy też Michał Mak - dobra forma i mecz w Łęcznej jak najbardziej wróżą punkty.

Dlatego kupiłem do "The Celebans" również jego brata, Mateusza. Nie to, że w pakiecie w "Wygraj Ligę" są dostępni po niższej cenie (może tak powinno być?), ale są siłą napędową Bełchatowa. Drugi z nich zajął miejsce Vranjesa, który zawiódł mnie w pierwszych dwóch kolejkach, zdecydowanie najsłabiej prezentując się z pomocników. W bramce postawiłem na Kamińskiego z Ruchu Chorzów - widać, że w ostatnich spotkaniach drużyna Jana Kociana jest coraz solidniejsza w defensywie i mam nadzieję, że przeciwko Podbeskidziu to się nie zmieni. Jeśli już, to tylko za sprawą Korzyma, który będzie debiutował w nowym zespole. Naiwnie wierzę, że Ondrej Duda znów zagra w lidze...

Gdzie szukać szans w tej kolejce? W meczu beniaminków, spotkaniu Pogoni w Kielcach, wspomnianym starciu Jagiellonii z Cracovią i może też w Poznaniu, gdzie Lech podejmie Wisłę.

 

Jeszcze szybki rzut oka na "The Western Division" - chociaż zajmuję dziewiąte miejsce, to do lidera "Jadę na transferach" tracę aż trzydzieści punktów. Piąte miejsce zajmuje zespół "Under 2M" Adriana Muchy , czyli drużyna złożona z zawodników kupionych za mniej niż dwa miliony. Miło, że pomysł na grę z poprzedniego sezonu nie tylko się przyjął, ale i ma się tak dobrze. Ostatnio jednym z liderów całej "Wygraj Ligę" była właśnie tak stworzona drużyna...

 

Dołącz do Ligi Michała Zachodnego

Copyright © Agora SA