The best of Grzegorz Lato

Grzegorz Lato nie będzie kandydował na prezesa PZPN. To koniec jego czteroletniej przygody. Podczas tego okresu nie brakowało śmiesznych momentów, które zapadły nam w pamięć. Lato starał się być negocjatorem, dyplomatą, poliglotą, sprinterem....

Lato negocjator

30 października 2008 Grzegorz Lato został wybrany prezesem PZPN. I od razu ostro wziął się do roboty. Zaczął od wywiadu w programie Moniki Olejnik 'Kropka nad i'. Prowadząca zapytała prezesa o opóźnienia w przygotowaniach do Euro na Ukrainie. - Jak Ukraina nie da rady, to możemy... z Niemcami - wypalił Lato. - Grzesiu, uważaj na słowa, bo jesteś już szefem PZPN. To jest niepoważne, a zaraz pójdzie w świat - strofował Zbigniew Boniek.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pół godziny później agencja Reuters nadała depeszę pt. "Polska może zorganizować Euro z Niemcami - mówi szef PZPN".

Lato dyplomata

Po przegranym 0:3 meczu ze Słowenią w Mariborze (wrzesień 2009) polska reprezentacja praktycznie straciła szanse awansu na mundial w RPA. Konsekwencją tego było zwolnienie selekcjonera Leo Beenhakkera. Grzegorz Lato uznał, że najpierw poinformuje o tym dziennikarzy.

Lato sprinter

Na zjeździe PZPN Grzegorz Lato chwalił się 'sprinterskimi' umiejętnościami polskich piłkarzy.

Grzegorz Lato poliglota

Na konferencji w sprawie miast-organizatorów Euro 2012 prezes PZPN popisał się dość oryginalną angielszczyzną. Przekaz był jednak optymistyczny: 'for tu for for ewrybady'

Lato filozof

The Best of Grzegorz Lato według Z Czuba.pl
Podczas wywiadu dla TOK FM Grzegorz Lato pochylił się m.in. nad nowym logiem Euro 2012, holenderską myślą szkoleniową i zmienną naturą kibica.

Lato rzecznik

Lato: Bojkot? Żadnego bojkotu nie było
Przed meczem ze Słowacją w eliminacjach mundialu w RPA część kibiców nawoływała do bojkotu spotkania i wyrażenia w ten sposób sprzeciwu wobec działań PZPN. Mecz odbywał się przy niemal pustych trybunach, ale prezes Lato zdawał się tego nie dostrzegać. Niską frekwencję usprawiedliwił brzydką pogodą i kiepskimi wynikami kadry.

Lato mistrz drugiego planu

Grzegorz Lato lubi zaskakiwać, także kadrowiczów. W niecodzienny sposób zakłócił wywiad z Łukaszem Fabiańskim po meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Lato organizator

Zagramy z Włochami jak prezes Lato znajdzie długopis. A z Anglią?
Zapytany o kolejnych rywali kadry Grzegorz Lato odpowiedział: na biurku leży kontrakt z Włochami, jak Pan mi da długopis to już mogę podpisać.

Złote myśli Grzegorza Laty

Więcej o: