Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

The best of Grzegorz Lato

Grzegorz Lato nie będzie kandydował na prezesa PZPN. To koniec jego czteroletniej przygody. Podczas tego okresu nie brakowało śmiesznych momentów, które zapadły nam w pamięć. Lato starał się być negocjatorem, dyplomatą, poliglotą, sprinterem....

Lato negocjator

30 października 2008 Grzegorz Lato został wybrany prezesem PZPN. I od razu ostro wziął się do roboty. Zaczął od wywiadu w programie Moniki Olejnik 'Kropka nad i'. Prowadząca zapytała prezesa o opóźnienia w przygotowaniach do Euro na Ukrainie. - Jak Ukraina nie da rady, to możemy... z Niemcami - wypalił Lato. - Grzesiu, uważaj na słowa, bo jesteś już szefem PZPN. To jest niepoważne, a zaraz pójdzie w świat - strofował Zbigniew Boniek.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pół godziny później agencja Reuters nadała depeszę pt. "Polska może zorganizować Euro z Niemcami - mówi szef PZPN".

Lato dyplomata

Po przegranym 0:3 meczu ze Słowenią w Mariborze (wrzesień 2009) polska reprezentacja praktycznie straciła szanse awansu na mundial w RPA. Konsekwencją tego było zwolnienie selekcjonera Leo Beenhakkera. Grzegorz Lato uznał, że najpierw poinformuje o tym dziennikarzy.

Lato sprinter

Na zjeździe PZPN Grzegorz Lato chwalił się 'sprinterskimi' umiejętnościami polskich piłkarzy.

Grzegorz Lato poliglota

Na konferencji w sprawie miast-organizatorów Euro 2012 prezes PZPN popisał się dość oryginalną angielszczyzną. Przekaz był jednak optymistyczny: 'for tu for for ewrybady'

Lato filozof

The Best of Grzegorz Lato według Z Czuba.pl
Podczas wywiadu dla TOK FM Grzegorz Lato pochylił się m.in. nad nowym logiem Euro 2012, holenderską myślą szkoleniową i zmienną naturą kibica.

Lato rzecznik

Lato: Bojkot? Żadnego bojkotu nie było
Przed meczem ze Słowacją w eliminacjach mundialu w RPA część kibiców nawoływała do bojkotu spotkania i wyrażenia w ten sposób sprzeciwu wobec działań PZPN. Mecz odbywał się przy niemal pustych trybunach, ale prezes Lato zdawał się tego nie dostrzegać. Niską frekwencję usprawiedliwił brzydką pogodą i kiepskimi wynikami kadry.

Lato mistrz drugiego planu

Grzegorz Lato lubi zaskakiwać, także kadrowiczów. W niecodzienny sposób zakłócił wywiad z Łukaszem Fabiańskim po meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Lato organizator

Zagramy z Włochami jak prezes Lato znajdzie długopis. A z Anglią?
Zapytany o kolejnych rywali kadry Grzegorz Lato odpowiedział: na biurku leży kontrakt z Włochami, jak Pan mi da długopis to już mogę podpisać.

Złote myśli Grzegorza Laty