Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jak piłkarze Lechii Gdańsk marnują idealne sytuacje do zdobycia goli. Siedem wpadek pod bramką rywala [WIDEO]

W rundzie wiosennej piłkarze Lechii Gdańsk zawodzą zarówno pod swoją bramką (fatalne błędy w obronie), jak i pod bramką rywali. Z niezliczonej liczby niewykorzystanych przez biało-zielonych sytuacji wybraliśmy siedem największych wpadek. Zdecydowanym liderem pod tym względem jest Adam Duda.
Piotr Wiśniewski (z lewej) Piotr Wiśniewski (z lewej) Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Miejsce 7 - Piotr Wiśniewski w meczu z Piastem Gliwice

Po ładnej wymianie podań na lewym skrzydle pomiędzy Marcinem Pietrowskim i Pawłem Buzałą w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Wiśniewski, ale jego strzał instynktownie obronił bramkarz Piasta Dariusz Trela.

Szansa Wiśniewskiego TUTAJ.

Paweł Buzała Paweł Buzała Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Miejsce 6 - Paweł Buzała w meczu z Wisłą Kraków

"Buzi" w ciągu kilkudziesięciu sekund dwukrotnie próbował zaskoczyć Sergieja Pareikę. Żałować może szczególnie drugiej sytuacji, kiedy strzelał z odległości 6 metrów, ale ponieważ atakował piłkę wślizgiem, zabrakło mocy.

Podwójna szansa Buzały TUTAJ.

Zagłębie zagra z Lechią Gdańsk Zagłębie zagra z Lechią Gdańsk fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Miejsce 5 - Adam Duda w meczu z Jagiellonią Białystok

W spotkaniu z Jagiellonią Duda, oprócz zdobycia gola, zmarnował co najmniej cztery inne wyśmienite okazje. Jedną z nich po szybkiej kontrze Lechii, kiedy po długim podaniu z głębi pola znalazł się sam na sam ze Słowikiem, ale próbując go lobować nieczysto trafił w piłkę, która przeszła obok słupka.

Nieudany lob Dudy TUTAJ.

Adam Duda (z prawej) Adam Duda (z prawej) Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Miejsce 4 - Adam Duda w meczu z Lechem Poznań

Po świetnym prostopadłym podaniu Deleu, Duda znalazł się oko w oko z Jasminem Buriciem. Napastnik Lechii mógł zagrywać do Łukasza Surmy, który miałby przed sobą pustą bramkę, ale jednak zdecydował się na strzał. Niestety, prosto w bramkarza...

Sytuacja Dudy TUTAJ.

. . fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Miejsce 3 - Adam Duda w meczu z Jagiellonią Białystok

Kolejna znakomita sytuacja Dudy w spotkaniu z "Jagą". Tym razem napastnik Lechii będąc w sytuacji sam na sam ze Słowikiem (po podaniu Ricardinho) próbował uderzyć w długi róg, ale piłka minęła słupek.

Szansa Dudy TUTAJ.

Ricardinho (w środku) Ricardinho (w środku) Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Miejsce 2 - Ricardinho w meczu z Piastem Gliwice

Szybką kontrę Lechii wyprowadził Paweł Buzała, który po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów idealnie podał do Ricardinho. Brazylijczyk miał dużo czasu i miejsca, żeby spokojnie strzelić obok Dariusza Treli, ale trafił prosto w niego.

Sytuacja Ricardinho TUTAJ.

Adam Duda Adam Duda fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Miejsce 1 - Adam Duda w meczu z Jagiellonią Białystok

To pudło Dudy może kandydować do miana kiksu sezonu. Po idealnym podaniu Deleu stojącemu pięć metrów od bramki napastnikowi Lechii nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. Jednak po jego strzale piłka poleciał wysoko, wysoko nad poprzeczką...

Pudło Dudy TUTAJ.