Dyrektor generalny Juventusu: Szczęsny będzie numerem jeden

Dyrektor generalny Juventusu Giuseppe Marotta potwierdził, że Wojciech Szczęsny będzie numerem jeden w bramce Starej Damy w kolejnym sezonie. Juventus ściągnie jednak rywala dla polskiego golkipera.
Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny https://twitter.com/hughwizzy

Po odejściu Gianlugiego Buffona wszyscy zastanawiali się, czy Wojciech Szczęsny otrzyma szansę, o której mówiło się od jego przyjścia do Juventusu. Teraz wszystko wskazuje na to, że Polak się doczeka i w kolejnym sezonie będzie bramkarzem numer jeden. 

Stwierdził to dyrektor generalny klubu, który zaznaczył, że Polak szykowany jest na następcę Buffona od roku, a teraz dostanie długo wyczekiwaną szansę na pokazanie swoich umiejętności w całym sezonie. 

- Możemy jednak mówić, że naturalnym następcą Buffona jest Szczęsny. Dokonaliśmy tego wyboru przed rokiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji - mówi 

Wojciech Szczęsny w meczu z Interem Wojciech Szczęsny w meczu z Interem LUCA BRUNO/AP

Football Italia cytuje jednak dyrektora, który zaznacza, że Juventus myśli o sprowadzeniu konkurenta dla Wojciecha Szczęsnego. - Wiele rozmawialiśmy o Perinie i Darmianie - powiedział Marotta. 

Oznacza to zatem, że Wojciech Szczęsny nie dostanie miejsca w bramce za zasługi. 

- Zawsze powtarzam, że chcąc być wielkim klubem, jak Juventus, który uczestniczy w wielu rozgrywkach, trzeba mieć dwóch golkiperów najwyższej klasy - dodaje w rozmowie z Football Italia. 

Perin w zakończonym sezonie wystąpił w 36 meczach Genui, w Serie A. Puścił w nich 40 goli i 12 razy zachował czyste konto. Juventus musiałby za niego sporo zapłacić, bo jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok.

Dla porównania Wojciech Szczęsny jako rezerwowy bramkarz Juventusu zagrał w sumie w 21 meczach, puścił przy tym 10 bramek i aż 14 razy zachowywał czyste konto.