Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Dawid Kownacki wśród najlepszych młodych zawodników sezonu

Dawid Kownacki znalazł się w najlepszej XI minionego sezonu włoskiej Serie A, która uwzględnia jedynie zawodników urodzonych po 1 stycznia 1995 roku. Jedenastka została ułożona przez redaktorów serwisu Opta.

W miniony weekend zakończył się kolejny sezon włoskiej Serie A. Najróżniejsze media podsumowują minionych 9-10 miesięcy w tamtejszej lidze. Redaktorzy serwisu Opta postanowili przygotować XI najlepszych zawodników poniżej 23 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 1995 roku).

W zestawieniu znalazło się trzech przedstawicieli AC Milan, po dwóch zawodników AS Romy, Lazio Rzym oraz Sampdorii Genua, a także po jednym piłkarzu Interu Mediolan oraz AC Fiorentiny.

Znalazł się również polski akcent. W najlepszej jedenastce sezonu zawodników poniżej 23 roku życia, znalazł się wychowanek Lecha Poznań, Dawid Kownacki.

Kownacki przeszedł z Lecha Poznań do Sampdorii latem 2017 roku, za kwotę około 4 milionów euro. Nikt nie sądził, że reprezentant Polski stanie się zawodnikiem podstawowego składu, jednak kiedy dostawał szanse od Marco Giampaolego to wykorzystywał nadarzające się okazje i zostawiał pozytywne wrażenie. Zagrał łącznie w 22 spotkaniach (810 minut rozegranych). Strzelił 5 bramek i zaliczył 2 asysty.

Dobra postawa w Serie A przełożyła się na zainteresowanie usługami 21-latka. W zimowym okienku transferowym mówiło się o zainteresowaniu Polakiem ze strony Juventusu FC. Do transferu nie doszło, ale niewykluczone, że przy stałym rozwoju wychowanka Lecha Poznań z czasem powróci temat transferu do "Starej Damy".

Bramki, typy, wyniki, najszybsze newsy. Nowa aplikacja Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o: