Serie A. Napoli oferuje nowy kontrakt Piotrowi Zielińskiemu. Wielka podwyżka

Napoli rozmawia z Piotrem Zielińskim w sprawie nowego kontraktu, na mocy którego miałby dostać olbrzymią podwyżkę, ale z umowy zniknęłaby klauzula odejścia, która mogłaby pozwolić mu na transfer do większego klubu.
Piotr Zieliński Piotr Zieliński JENS MEYER/AP

Obecnie Polak zarabia 1 mln euro rocznie na mocy kontraktu ważnego do 2021 roku. Napoli chce podpisać nową umowę, by usunąć z niej klauzulę odejścia w wysokości 65 mln euro (ważną wyłącznie dla klubów spoza Włoch).

Według portalu CalcioNapoli24 umowa ma zostać przedłużona do 2023 roku. Zieliński miałby zarabiać 2,2 mln euro rocznie. Wraz z bonusami Polak mógłby zarobić nawet 2,5 mln euro. Taka jest propozycja Napoli.

Piotr Zieliński Piotr Zieliński MIECZYSŁAW MICHALAK

Agenci Zielińskiego chcą jednak wywalczyć dla swojego podopiecznego pensję w wysokości 2,8 mln euro. Napoli spieszy się, by zamknąć sprawę przed mistrzostwami świata 2018. Dobry występ Zielińskiego mógłby sprawić, że Polakiem zainteresowałoby się więcej klubów.

W tym sezonie 23-latek strzelił siedem goli i zaliczył trzy asysty w 46 meczach o punkty. W większości z nich wchodził z ławki rezerwowych, był zmiennikiem Marka Hamsika.

Nie jest tajemnicą, że kilka czołowych angielskich zespołów interesuje się Zielińskim. "La Gazetta dello Sport" donosi, że Arsenal z wielką chęcią zapłaci za utalentowanego pomocnika 65 milionów euro i nie będzie to dla Kanonierów problemem. W swoich szeregach widziałby go też m.in. Liverpool.

Włoscy dziennikarze zwracają uwagę, że po zakończeniu sezonu w Napoli może dojść do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z klubu ma odejść kilku czołowych zawodników, a także trener, Maurizio Sarri. Transfer Zielińskiego do Premier League byłby dodatkowym ciosem dla kibiców z Neapolu.

Zgodnie z doniesieniami włoskich mediów Napoli jest poważnie zainteresowane sprowadzeniem z Sampdorii Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego. Jeśli transfer doszedłby do skutku, w neapolitańskiej drużynie grałoby czterech Polaków. Czytaj więcej >>