Tak zapamiętamy Francesco Tottiego. Piękne gole, ale również boiskowe chamstwo

Francesco Totti rozegrał swoje ostatnie spotkanie w barwach Romy! Śmiało można go nazwać legendą nie tylko Rzymian, ale również całej piłki nożnej. Wielki piłkarz, któremu czasem jednak puszczały nerwy - te momenty z jego kariery zapamiętamy na lata!
- Cieszę się, że moja kariera będzie opowiadana niczym bajka. Założyłem tę koszulkę ostatni raz i z tego powodu płaczę. Dlatego, że nie jestem w stanie powiedzieć sobie, że to koniec. Chyba nigdy nie będę. Jestem dumny, ze mogłem dać wam 28 lat miłości. Kocham was! - dodał. - Cieszę się, że moja kariera będzie opowiadana niczym bajka. Założyłem tę koszulkę ostatni raz i z tego powodu płaczę. Dlatego, że nie jestem w stanie powiedzieć sobie, że to koniec. Chyba nigdy nie będę. Jestem dumny, ze mogłem dać wam 28 lat miłości. Kocham was! - dodał. ALESSANDRA TARANTINO/AP

Tak zapamiętamy Francesco Tottiego. Piękne gole, ale również boiskowe chamstwo

Francesco Totti zakończył karierę piłkarską. Śmiało można go nazwać legendą nie tylko AS Romy, ale również całej piłki nożnej. Wielki piłkarz, któremu czasem jednak puszczały nerwy - te momenty z jego kariery zapamiętamy na lata!

Finał Euro 2000

Pięknym zagraniem piętą Totti rozpoczął akcję, po której Włosi objęli prowadzenie w finale Euro 2000. W 55. minucie Rzymianin kapitalnie zagrał do Gianluki Pessotto, który asystował przy bramce Marco Delvecchio. Ostatecznie to Francuzi cieszyli się z triumfu, wygrali 2-1 po dogrywce.

Półfinał Euro 2000

Włosi wywalczyli awans do finału po rzutach karnych wygranych z Holandią. Najpiękniejszą jedenastkę strzelił Totti, który pokonał Edwina van der Sara "panenką", czy jak mówią Włosi "il cucchiaio" - "łyżeczka".

Finał Pucharu Włoch 2003

Cudowny rzut wolny w wykonaniu Tottiego dał Romie prowadzenie w finale Pucharu Włoch z Milanem. Ostatecznie Rzymianie przegrali aż 1-4, a w rewanżu padł remis 2-2. Oba gole dla Romy strzelił oczywiście Totti.

Mecz z Interem, 2005

Dla wielu to najpiękniejsza akcja z udziałem Tottiego. Włoch w meczu z Interem przejął piłkę na środku boiska i rozpoczął rajd, który zakończył cudownym lobem z ponad 20 metrów.

Derby z Lazio, 2002

Kolejna piękna podcinka Tottiego, jego znak rozpoznawczy. Dodatkowego smaczku tej bramce dodaje fakt, że została strzelona Lazio w derbach wygranych aż 5-1!

Mecz z Torino, 2002

- Przedryblował ich wszystkich. Sześciu. Sześciu albo siedmiu. Bramkarza. Fotoreporterów. Słupek - krzyczał rozentuzjazmowany komentator podczas meczu z Torino.

Oplucie Poulsena

Totti nie jest jednak kryształową postacią i ma swoją ciemną stronę. Pokazał ją chociażby na Euro 2004, gdy podczas meczu z Danią opluł Christiana Poulsena. Totti został zawieszony na trzy spotkania i jego przygoda z mistrzostwami Europy się zakończyła. Piłkarz twierdził, że został sprowokowany przez Duńczyka, ale przeprosił go.

Skopanie Balotellego

Złość Tottiego poczuł na swojej skórze Mario Balotelli, który został bezczelnie kopnięty przez niego.  - Nazwał mnie zasra...m czarnuchem - skarżył się po meczu Balotelli.

Kapitan AS Romy oskarżył o wszystko Balotellego. - Prowokował mnie cały czas, obrażając moje miasto, moich fanów. Powiedział, że jestem już skończony, beznadziejny i nieznośny. Nie można tolerować takiego zachowania. Przecież on obraża wszystkich łącznie z kibicami swojej drużyny - dodał.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.