Sportowy weekend. Lewandowski i 4 gole w 22 minuty. Dlaczego Robert nie strzelił Wolfsburgowi 6 goli?

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Adamek Saleta i Tomasz Adamek Adamek Saleta i Tomasz Adamek MAŁGORZATA KUJAWKA

Wydarzenie weekendu

Polskich bokserskich walk wszech czasów mieliśmy już kilka. Ta oczywiście również została taką okrzyknięta. Przemysław Saleta mierzył się z Tomaszem Adamkiem. Nikt nie spodziewał się boksu najwyższej jakości, ale nie było tak źle. Szczególnie ze strony Adamka. Przewaga boksera z Gilowic była wyraźna. W V rundzie Saleta poddał walkę z powodu kontuzji barku.

Robert Lewandowski w meczu z Mainz Robert Lewandowski w meczu z Mainz MICHAEL PROBST/AP

Bohater weekendu

Dopiero co w 9 minut strzelił 5 goli, a w weekend świętował 100 i 101 swoją bramkę w Bundeslidze, gdzie pogrążył FSV Mainz, które przegrało z Bayernem 0:3. Robert Lewandowski. Niewątpliwie największy bohater tygodnia w polskim sporcie.

Na dorobek Lewandowskiego składają się 74 gole uzyskane w barwach Borussii Dortmund i 27 zdobyte dla Bayernu. W tym sezonie zdobył już 10 goli i przewodzi klasyfikacji strzelców.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1. Trener Maciej Skorża Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1. Trener Maciej Skorża LUKASZ CYNALEWSKI

Antybohater weekendu

Lech Poznań, mistrzowie Polski, nadal nie potrafią się przełamać. Co prawda, po pięciu przegranych z rzędu, w końcu udało im się zdobyć jeden punkt, ale chyba nie do końca o to chodziło. W sobotnim meczu z Górnikiem przeważali, trafiali w poprzeczkę, prowadzili, ale ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Lech zremisował u siebie z przedostatnią drużyną w lidze. Sam jest ostatni.

Anja Lewandowski Anja Lewandowski fussball.de

Liczba weekendu

Co prawda nie działo się to w weekend, tylko w środę, ale jest to informacja godna wspomnienia. Taki zbiegów okoliczności często nie widzimy. We wtorek Lewandowski strzelił Wolfsburgowi 5 goli w 9 minut, a dzień później... Lewandowski strzeliła 4 gole w 22 minuty. Tak, tak. Strzeliła. Chodzi bowiem o Anję Lewandowski (zbieżność imion z żoną Roberta przypadkowa), 18-letnią piłkarkę SV Glatten. Sytuację zauważył Bild. Drużyna niemieckiej piłkarski wygrała w meczu Pucharu Niemiec z SV Musbach II 4:0, a wszystkie gole strzeliła Lewandowski. W 22 minuty, a konkretnie w 55., 62., 67. i 77. minucie.

Eduards Visnakovs Eduards Visnakovs youtube.com

Wideo weekendu

Jeszcze w tym sezonie strzelał gole w polskiej ekstraklasie, ale zdążył jeszcze przenieść się z Ruchu do belgijskiego Westerlo. W weekendu stał się sławny również w Belgii. Chyba jednak nie o taką sławę mu chodziło. Eduards Visnakovs, bo o nim mowa, dokonał sztuki nie lada. Miał przed sobą pustą bramkę, piłkę i jakieś 20 centymetrów do celu. Strzelił... w aut. Zobaczcie sami.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski KAI PFAFFENBACH/REUTERS

Zdjęcie weekendu

Mamy też odpowiedź dlaczego Robert Lewandowski nie strzelił w meczu z Wolfsburgiem szóstej bramki, a poprzestał na ?zaledwie? pięciu. Po prostu nie miał jeszcze przygotowanej koszulki na okoliczność setnego gola w Bundeslidze.

Przemysław Saleta Przemysław Saleta TOMASZ STAŃCZAK

Cytat weekendu

- Przepraszam, bo jest mi wstyd. Od drugiej rundy uderzałem tylko prawą ręką, mając nadzieję, że złapię Tomka prawym ciosem. Ale się nie udawało. Po 4. rundzie ból sprawiało mi nawet to, żeby się nim zasłaniać - powiedział po przegranej walce z Tomaszem Adamkiem Przemysław Saleta. I zapowiedział, że na ring już nie wróci.