Ronaldo: król rzutów wolnych?

- To był jeden z najładniejszych goli w mojej karierze - powiedział o trafieniu z rzutu wolnego w ligowym meczu  Realu Madryt z Realem Saragossa (3:1) Cristiano Ronaldo. Przy tej okazji powstało zestawienie ''10'' najefektowniejszych bramek Portugalczyka zdobytych właśnie z rzutów wolnych.

Popis 18-latka

Na Old Trafford zaczyna się era Portugalczyka. 18-letni Cristiano Ronaldo w meczu z Portsmouth (3:0) udowodnił, że 12 milionów funtów wydane na pozyskanie go ze Sportingu Lizbona spłaci się bardzo szybko.

Towarzysko i efektownie

To uderzenie Ronaldo było ozdobą meczu Manchester United - Europa XI (4:3). Po
atomowym kopnięciu Portugalczyka Santiago Canizares nawet nie drgnął.

Bez sentymentów

Listopad 2007, doliczony czas grupowego pojedynku Manchester United - Sporting Lizbona w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przy stanie 1:1 sędzia dyktuje rzut wolny dla Czerwonych Diabłów. Ronaldo nie ma sentymentów dla swojego byłego klubu. Efektownym trafieniem zapewnia gospodarzom wygraną i awans z pierwszego miejsca w grupie.

Świątecznie

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli Boxing Day 2007 roku Ronaldo uczcił tym golem z wolnego w meczu Manchester United - Sunderland (4:0).

Król Premier League

Sezon 2007/2008 był popisem umiejętności Ronaldo. W barwach Manchesteru Portugalczyk zdobył w sumie 42 bramki a jedną z najładniejszych w styczniu 2008 roku w ligowym spotkaniu przeciwko Portsmouth (2:0).

Prawie ''okienko''

Luty 2009. Ronaldo zapewnia Manchesterowi ligową wygraną 2:1 z Blackburn.

Pogromca Kanonierów

Liga Mistrzów. Druga odsłona półfinałowej batalii z Arsenalem Londyn z 2009 roku. Czerwone Diabły wygrywają na Emirates Stadium 3:1. Ronaldo zdobywa dwie bramki - szczególnej urody jest trafienie na 2:0.

Królewski w Marsylii

Najdroższy piłkarz świata pokazuje jak efektownie i efektywnie strzelać z rzutów wolnych w meczu z Olympique Marsylia (3:1) w fazie grupowej poprzedniego sezonu Ligi Mistrzów.

Żółta Łódź Podwodna zatopiona

Real Madryt rozgramia w Primera Division na Santiago Bernabeu 6:2 Villarreal. Ronaldo kończy mecz z Żółtą Łodzią Podwodną z dwiema asystami i tym pięknym golem na koncie.

''Jeden z najlepszych goli w jego kolekcji''

Real pokonuje 3:1 imiennika z Saragossy. Ozdobą spotkania jest właśnie to trafienie Ronaldo. Zachwyca się nim nie tylko sam autor, ale również The Special One, czyli trener Królewskich Jose Mourinho.

Więcej o: