Piękne pożegnanie mistrzów! Andres Iniesta odchodzi z Barcelony, a Fernando Torres z Atletico [WIDEO]

To koniec pewnej epoki w hiszpańskim futbolu. W przyszłym sezonie nie zobaczymy już na boiskach La Ligi ani Andresa Iniesty, ani Fernando Torresa. Obaj pożegnali się w wielkim stylu.

W 38. kolejce La Ligi Barcelona pokonała Real Sociedad 1:0. Jedyny gol w tym meczu padł po strzale Philippe Coutinho z dystansu w 57. minucie. Katalończycy w ten sposób pięknie zakończyli sezon i pożegnali Andresa Iniestę.

Po meczu zaczęło się świętowanie mistrzostwa oraz żegnanie Iniesty. 34-latek jest wychowankiem Barcy, a w pierwszej drużynie zadebiutował w 2002 roku. Przez szesnaście lat osiągnął z nią wiele sukcesów. Zdobył dziewięć mistrzostw kraju, sześć razy wygrywał Puchar Hiszpanii, a cztery razy Ligę Mistrzów. Nic więc dziwnego, że żegnali go jak króla.

Przyszłość Iniesty

Wciąż nie jest jeszcze znana. Początkowo mówiło się, że przejdzie do Chin, ale ta opcja nie jest już aktualna. Spekuluje się, że może trafić do ligi japońskiej lub australijskiej.

FC Barcelona's Andres Iniesta holds a FC Barcelona's jersey after the Spanish La Liga soccer match between FC Barcelona and Real Sociedad at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Sunday, May 20, 2018. (AP Photo/Manu Fernandez)
SLOWA KLUCZOWE:
XLALIGAX
MANU FERNANDEZ/AP

Odchodzi też Torres

Wychowanek Atletico w niedzielę rozegrał swój ostatni mecz w barwach madryckiego klubu. Uczcił go dwoma golami!

Torres w tym sezonie pełnił marginalną rolę w klubie. Na boisku przebywał łącznie przez zaledwie 835 minuty. Ale może się cieszyć z wicemistrzostwa kraju, a także zdobycia Ligi Europy.

W trakcie kariery grał także w Liverpoolu, Chelsea oraz Milanie.