Real Madryt odpadł z Pucharu Króla. Media: Totalna katastrofa, Real zawstydzony

"Real Madryt zawstydzony", "Katastrofa totalna", "Zrobieni w ogóra" - po odpadnięci z Pucharu Króla z Leganes hiszpańska prasa nie ma litości dla piłkarzy Realu Madryt. "Królewscy" przegrali z 'ogórkami' i zostali nazwani 'ogórkami'.
Spain Soccer Copa del Rey Spain Soccer Copa del Rey Fot. Francisco Seco / AP Photo

Sensacja na Bernaneu

Real Madryt, bez odpoczywającego po kontuzji oka Ronaldo, sensacyjnie przegrał z Leganes 1:2 na Santiago Bernabeu. Klub z przedmieść Madrytu zagra w półfinale Pucharu Króla po raz pierwszy w historii! Królewskich żegnały gwizdy i buczenie. Suchej nitki na piłkarzach nie zostawia hiszpańska prasa.

Marca Marca marca.com

Marca: Pierwsza katastrofa Zidane'a

"Marca" z okładki krzyczy o wstydzie piłkarzy Realu i pierwszej wielkiej katastrofie w erze Zidane'a. Podkreśla, że trener i piłkarze zostali wygwizdani, a ambicja graczy Leganes nagrodzona.

Gazeta na okładce cytuje też trenera Realu, który sam przyznaje, że to katastrofa. Zdaniem dziennika starcie PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów to walka o posadę.

AS AS AS.com

AS: zrobieni w ogóra!

Nazwa Leganes rozbrzmi dziś na całym świecie - uważa dziennik "AS", a na okładce ma słowo "pepinazo", który odnosi się do ogórków, czyli drwiącego określenia słabej drużyny, ale i do przydomku drużyny z madryckiej aglomeracji. W wolnym tłumaczeniu można to przełożyć na "zrobieniu w ogóra".

W felietonie Alfredo Relano przypomina, że to największa pucharowa wpadka Realu od czasu "Alcorconazo", czyli odpadnięcia z rozgrywek z czwartoligowym Alcorcon po porażce 0:4.

Do "ogórkowego" określenia nawiązał też serwis superdeporte.es.

'Sport', wydanie z 25 stycznia 2018 roku 'Sport', wydanie z 25 stycznia 2018 roku Sport.es

Sport: Totalna katastrofa

- Bez ligi i bez pucharu. Real ośmieszył się w meczu z Leganes, a Bernabeu było rozgniewane na piłkarzy i domagało się zwolnienia Zidane'a.

El Mundo Deportivo El Mundo Deportivo mundodeportivo.es

Mundo Deportivo: Ani ligi, ani pucharu

Ani ligi, ani pucharu - to tytuł z "Mundo Deportivo. Gazeta pisze o "głośnym odpadnięciu dryfującego Realu" i podkreśla, że tylko Liga Mistrzów może uratować sezon przed kompletną katastrofą.

Spain Soccer Copa del Rey Spain Soccer Copa del Rey Fot. Francisco Seco / AP Photo

El Pais: Real zawstydzony

Porażka Realu na okładki poważnych dzienników nie trafiła, bo ważniejszym tematem jest Forum Ekonomiczne w Davos, w którym udział bierze król Hiszpanii Filip VI Burbon. Ale to nie znaczy, że "El Pais" czy "ABC" nie piszą.

"El Pais" swoją relację tytułu dosadnie: Leganes zawstydziło Real Madryt. Historyczna i odważna drużyna "ogórkowa" ograła rozsypującą się i grającą rutyniarsko ekipę "Królewskich", której jedynym pomysłem było granie dalekich podań.

"ABC" podkreśla, że Leganes doprowadziło do kolejnej katastrofy Realu. "Krańcowa nieskuteczność i protesty publiczności" - zauważa gazeta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.