Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eric Abidal opowiada o walce z rakiem. "Messi prosił mnie bym nie wysyłał nagrań"

Eric Abidal przyznał, że walka z rakiem wątroby była najbardziej bolesnym przeżyciem w jego życiu. Były piłkarz Barcelony w rozmowie z francuskim Canal+ zdradził szczegóły swojej zwycięskiej batalii.
Eric Abidal pokonał raka wątroby dwukrotnie Eric Abidal pokonał raka wątroby dwukrotnie internet

Fatalna diagnoza

Abidal grał w Barcelonie w altach 2007-2013, występował również w takich klubach jak Monaco, Lille, Lyon czy Olympiakos. 15 marca 2011 roku zdiagnozowano u niego raka wątrobokomórkowego.

Jednak na boisko wrócił już dwa miesiące później i wystąpił w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Zagrał również w finale z Manchesterem United (3-1). Kapitan Carles Puyol oddał mu swoją opaskę, by to Francuz mógł wznieść puchar jako pierwszy. Abidal pokonał raka również po raz drugi.

Okropny ból

- Ten ból zapamiętam do końca życia. Był nie do zniesienia, niczym otwarta rana. Gdy lekarz powiedział mi, że potrzebuję operacji, byłem zadowolony. Takiego cierpienia nie życzę nikomu - zdradził Abidal.

Eric Abidal Eric Abidal TT

Specjalne wideo

Przed jednym z meczów Abidal nagrał specjalne wideo dla kolegów z Barcelony. - Chciałem ich pocieszyć i wesprzeć. Wiecie co mi powiedział Messi? Bym nie wysyłał takich rzeczy, bo bardzo ich bolą.

Wychudzony Abidal

- Ja to odbierałem inaczej. Chciałem ich zachęcić, ale według nich wyglądałem jak trup [Abidal był bardzo wychudzony - dop.red.] i to ich martwiło - zdradził Francuz. Abidal był jednak często odwiedzany w szpitalu przez kolegów. - Gdy przyszedł do mnie Thierry Henry płakałem jak dziecko. Nie chciałem by widział mnie w takim stanie, ale sama wizyta była bardzo miła.