Najbliższe okno transferowe będzie gorące w Madrycie. Jak podaje "AS", z Realu może odejść nawet pięciu piłkarzy, w tym niezwykle ważne postaci w zespole.
Real Madryt Real Madryt DANIEL OCHOA DE OLZA/AP

Najbliższe okno transferowe będzie gorące w Madrycie. Jak podaje 'AS', z Realu może odejść nawet pięciu piłkarzy, w tym niezwykle ważne postaci w zespole.

Keylor Navas Keylor Navas FRANCISCO SECO/AP

Keylor Navas

Real Madryt już kilka miesięcy temu podjął decyzję o rozstaniu z Keylorem Navasem. Latem ma przyjść nowy bramkarz, który przejmie bluzę z numerem 1. Wielkim faworytem jest David De Gea, do którego transferu miało dojść już dwa lata temu, ale klub nie zdążył z formalnościami pod koniec okienka transferowego. Navas w tym sezonie miewał swoje gorsze momenty, choć ostatnio znów znajduje się w dobrej formie - przypomnijcie sobie tę podwójną interwencję w półfinale Ligi Mistrzów z Atletico! Sam Kostarykańczyk przekonuje jednak, że w Madrycie czuje się doskonale i nie podda się bez walki.

Alvaro Morata strzelił dwa gole Granadzie Alvaro Morata strzelił dwa gole Granadzie DANIEL TEJEDOR/AP

Alvaro Morata

Alvaro Morata w tym sezonie jest głównie rezerwowym - w lidze 11 razy wchodził z ławki, w podstawowym składzie wychodził 14 razy - ale mimo to strzelił aż 15 goli w ciągu 1317 minut. Jego osiągnięcia nie uchodzą uwadze europejskiej czołówki. Wielkim fanem jego talentu jest Antonio Conte i to Chelsea jest głównym faworytem do pozyskania reprezentanta Hiszpanii, ale poważnie interesuje się nim również Manchester United.

Mecz 37. kolejki La Liga pomiędzy Realem Madryt a Sevillą Mecz 37. kolejki La Liga pomiędzy Realem Madryt a Sevillą Francisco Seco (AP Photo/Francisco Seco)

James Rodriguez

Znakomita forma Isco i Marco Asensio sprawiła, że w Realu brakuje miejsca dla Jamesa Rodrigueza, zwłaszcza wobec stosowanej przez Zinedine'a Zidane'a formacji 4-3-3. W niedzielnym meczu z Sevillą (4-1) zszedł w 62. minucie i był bardzo wzruszony. Czyżby wiedział, że zagrał na Santiago Bernabeu po raz ostatni? Wielkim faworytem do jego pozyskania jest Manchester United.

Fabio Coentrao Fabio Coentrao Fot. Manu Fernandez

Fabio Coentrao

Fabio Coentrao ma jeszcze rok do końca kontraktu, ale planowane przyjście Theo Hernandeza z Atletico Madryt oznacza, że od tej pory dla Portugalczyka będzie brakowało miejsca nawet na ławce rezerwowych. Według 'A Boli' interesuje się nim Sporting, a sam piłkarz chętnie wróciłby do Lizbony - w przeszłości grał w Benfice.

Mariano Mariano scr

Mariano

Mariano pożegna się z Realem na najbliższy rok, prawdopodobnie zostanie wypożyczony. Zidane ostrzegł go już rok temu, że na razie nie będzie dostawał zbyt wielu szans na grę, ale mimo to napastnik zdecydował się zostać. W ośmiu meczach uzbierał 115 minut i strzelił jednego gola.