Hiszpańska prasa po El Clasico: "Piłkarska nawałnica", "Druzgocący cios dla Realu", "Barca wciąż rządzi"

Po ekscytującym El Clasico, zakończonym wygraną Barcelony 4:3, hiszpańska prasa zachwyca się Leo Messim i podkreśla, że teraz Barcelona znów jest kandydatem do tytułu.
'Szaleństwo!' - to tytuł z okładki El Mundo Deportivo. 'Messi strzelił niezapomnianego hat tricka, a Iniesta był liderem niesamowitej Barcelony'. Gazeta pisze o tym jak ważny to był mecz dla Barcelony: Pięć lat temu Barcelona wygrała na Santiago Bernabeu 6:2, co dało początek jej panowaniu w futbolu. Niedzielne zwycięstwo ożywiło tamte wspomnienia. Florentino Perez robił wszystko, by zatrzymać Barcelonę. Real mógł zadać śmiertelny cios, ale Leo Messi, Andres Iniesta i reszta wysłali światu wiadomość, że wciąż rządzą w światowej piłce. Real mógł mieć siedem punktów przewagi. Ma tylko jeden za sprawą drużyny, który odniosła pamiętne zwycięstwo 4:3 w klasyku klasyków.' 'Szaleństwo!' - to tytuł z okładki El Mundo Deportivo. 'Messi strzelił niezapomnianego hat tricka, a Iniesta był liderem niesamowitej Barcelony'. Gazeta pisze o tym jak ważny to był mecz dla Barcelony: Pięć lat temu Barcelona wygrała na Santiago Bernabeu 6:2, co dało początek jej panowaniu w futbolu. Niedzielne zwycięstwo ożywiło tamte wspomnienia. Florentino Perez robił wszystko, by zatrzymać Barcelonę. Real mógł zadać śmiertelny cios, ale Leo Messi, Andres Iniesta i reszta wysłali światu wiadomość, że wciąż rządzą w światowej piłce. Real mógł mieć siedem punktów przewagi. Ma tylko jeden za sprawą drużyny, który odniosła pamiętne zwycięstwo 4:3 w klasyku klasyków.' Fot. El Mundo Deportivo
Dla dziennika 'As' to była 'Piłkarska nawałnica'. 'Oglądaliśmy tysiąc meczów w jednym. Różne życia, radości i smutki, wesela i pogrzeby. Było mnóstwo goli i sędzia, który podyktował trzy rzuty karne - wszystkie dyskusyjne. To są wymarzone El Clasico, a z wyniku zawsze ktoś będzie mniej lub bardziej zadowolony. Wygrała Barcelona pokazując, że wciąż ma się dobrze i zamykając usta krytykom' - pisze 'As'. Dla dziennika 'As' to była 'Piłkarska nawałnica'. 'Oglądaliśmy tysiąc meczów w jednym. Różne życia, radości i smutki, wesela i pogrzeby. Było mnóstwo goli i sędzia, który podyktował trzy rzuty karne - wszystkie dyskusyjne. To są wymarzone El Clasico, a z wyniku zawsze ktoś będzie mniej lub bardziej zadowolony. Wygrała Barcelona pokazując, że wciąż ma się dobrze i zamykając usta krytykom' - pisze 'As'. Fot.
'Messi najechał Madryt' - pisze 'Sport'.
Cesarski występ Messiego ożywił nadzieje Barcelony na tytuł. On jest lepszy niż kiedykolwiek i ten występ przejdzie do historii El Clasico. Wygrana 4:3 skraca dystans w czołówce, ale to przede wszystkim druzgocący cios w drużynę 'Królewskich' - pisze dziennik. 'Messi najechał Madryt' - pisze 'Sport'. Cesarski występ Messiego ożywił nadzieje Barcelony na tytuł. On jest lepszy niż kiedykolwiek i ten występ przejdzie do historii El Clasico. Wygrana 4:3 skraca dystans w czołówce, ale to przede wszystkim druzgocący cios w drużynę 'Królewskich' - pisze dziennik. Fot.
'Zaczyna się liga' - pisze na pierwszej stronie 'Marca'. 'Piękne El Clasico przepełnione emocjami i wyborami'. Sportowy dziennik opisuje sytuację w lidze: 'Gwiazdorski występ Leo Messiego, który strzelił trzy z czterech goli Barcelony. Posąg futbolu pokazał, że jak nikt inny jest stworzony do wielkich meczów. Teraz liderem jest Atletico, a Barcelonę od obu madryckich klubów dzieli tylko punkt. Do końca sezonu zostało dziewięć kolejek.' 'Zaczyna się liga' - pisze na pierwszej stronie 'Marca'. 'Piękne El Clasico przepełnione emocjami i wyborami'. Sportowy dziennik opisuje sytuację w lidze: 'Gwiazdorski występ Leo Messiego, który strzelił trzy z czterech goli Barcelony. Posąg futbolu pokazał, że jak nikt inny jest stworzony do wielkich meczów. Teraz liderem jest Atletico, a Barcelonę od obu madryckich klubów dzieli tylko punkt. Do końca sezonu zostało dziewięć kolejek.' Fot.