Bundesliga. Wpadka Bayernu. Mistrzowie Niemiec wysoko przegrali ze Stuttgartem

W meczu ostatniej, 34. kolejki niemieckiej Bundesligi doszło do sporej niespodzianki. Mistrz kraju, Bayern Monachium, przegrał na swoim stadionie z Vfb Stuttgart aż 1:4. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, w 70. minucie na murawie pojawił się również Marcin Kamiński.

Bayern Monachium już jakiś czas temu zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Juppa Heynckesa całkowicie zdominowali krajowe rozgrywki, dlatego mimo pewnego tytułu uchodzili za faworyta w starciu z siódmym w tabeli Stuttgartem. Rywale zaskoczyli jednak Bawarczyków i udzielili im srogiej lekcji.

Zaczęło się już w 5. minucie meczu. Daniel Ginczek wpisał się na listę strzelców i Stuttgart dość niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Niebawem po asyście Roberta Lewandowskiego wyrównał Corentin Tolisso, ale na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy goście znów zaskoczyli. Svena Ulreicha pokonał tym razem Anastasios Donis.

Kiedy wydawało się, że zawodnicy Bayernu wyjdą na drugą połowę zmotywowani i szybko odrobią straty, stała się rzecz zupełnie nieoczekiwana. W przeciągu trzech minut gry Stuttgart zdobył dwie bramki dzięki uderzeniom Donisa i Chadraca Akolo. Oba zespoły wykorzystali po trzy zmiany (w barwach Stuttgartu w 70. minucie na boisku zameldował się Marcin Kamiński), ale wynik nie uległ zmianie. Stuttgart sensacyjnie pokonał Bayern 4:1.

Sobotnie zwycięstwo ucieszyło kibiców ze Stuttgartu, ale nie ma dla drużyny Tayfuna Korkuta żadnego znaczenia. Stuttgart zajął na koniec sezonu pechowe, siódme miejsce w tabeli i nie będzie brać udziału w europejskich pucharach. Mimo to wygrana z Bayernem to nie byle jaki powód do dumy.

Stuttgart's Anastasios Donis, left, and Bayern's Franck Ribery challenge for the ball during the Bundesliga soccer match between Bayern Munich and VfB Stuttgart in Munich, southern Germany, Saturday, May 12, 2018.  (Matthias Balk/dpa via AP)