Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemieckie media atakują Lewandowskiego. "Nakleić znaczek i wysłać do Chin"

"Nakleić znaczek i wysłać do Chin, Realu albo Manchesteru" - tak brzmi fragment tekstu o Robercie Lewandowskim w artykule opublikowanym przez niemiecki "Die Welt". Gazeta krytykuje polskiego napastnika i zachęca Bayern do jego sprzedaży.

Krytyka od kilku tygodni

Lewandowski pod ostrzałem niemieckich mediów znajduje się od kilku tygodni. Najpierw tamtejsi dziennikarze, eksperci i byli piłkarze krytykowali Polaka za słabe występy w dwóch meczach Ligi Mistrzów z Realem Madryt, później za jego gestykulowanie i pretensje do kolegów z zespołu, a na końcu za sytuację z ostatniego meczu ligowego z FC Koeln, w którym kapitan reprezentacji Polski nie podał ręki trenerowi Juppowi Heynckesowi schodząc z boiska.

- Gdzie on był w tych dwóch spotkaniach? To były jego najgorsze występy odkąd jest w Bayernie. Powinien strzelić gola Realowi, a nie FC Koeln. To doskonały piłkarz, ale jest odpowiedzialny za strzelanie goli, a tych nie widziałem w półfinale Ligi Mistrzów  i to jest wyłącznie jego wina - grzmiał Sepp Maier, legendarny bramkarz Bawarczyków.

- W takich meczach za mało widzę Lewandowskiego. Ma ten status, który chce mieć, ale w tego typu spotkaniach nie potwierdza, że na niego zasługuje - dodawał inny słynny golkiper, Oliver Kahn.

Bayern's Robert Lewandowski looks disappointed when his team failed to advance to the final during the Champions League Bayern's Robert Lewandowski looks disappointed when his team failed to advance to the final during the Champions League PAUL WHITE/AP

Chce wymusić transfer?

Wiele osób w Niemczech twierdzi, że Lewandowski rzekomym brakiem zaangażowania i ostatnim zachowaniem chce wymusić zgodę na transfer do Realu. - To, że regularnie strzela w Bundeslidze, to dla niego za mało. On jest stworzony do Ligi Mistrzów, wielkich meczów, jak przeciwko Realowi. Wystarczyło, że strzeliłby mu jednego gola, i Bayern prawdopodobnie grałby w finale - pisze Christian Witt, dziennikarz "Die Welt". - Szefowie mistrzów Niemiec powinni skorzystać z okazji, skoro Lewandowski jest wyceniany na 90 mln euro, powinni sprzedać go nawet za mniej, czyli 60-70 mln. Nakleić znaczek i wysłać do Chin, Realu, czy Manchesteru - dodaje.

   

Bayern's Robert Lewandowski, center, makes contact with Real Madrid's Luka Modric during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday, May 1, 2018. (AP Photo/Paul White)
SLOWA KLUCZOWE:
XCHAMPIONSLEAGUEX
PAUL WHITE/AP

Bayern's Robert Lewandowski heads a ball during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday, May 1, 2018. (AP Photo/Paul White)
SLOWA KLUCZOWE:
XCHAMPIONSLEAGUEX
PAUL WHITE/AP

Real Madrid's goalkeeper Keylor Navas, right, deflects a ball during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday, May 1, 2018. Others in the photo are, from left, Bayern's Mats Hummels, Bayern's Javi Martinez and Bayern's Robert Lewandowski. (AP Photo/Paul White)
SLOWA KLUCZOWE:
XCHAMPIONSLEAGUEX
PAUL WHITE/AP

Real Madrid's Sergio Ramos, left, makes contact with Bayern's Robert Lewandowski during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday, May 1, 2018. (AP Photo/Paul White)
SLOWA KLUCZOWE:
XCHAMPIONSLEAGUEX
PAUL WHITE/AP