Bundesliga. Lewandowski strzela kolejnego gola! Bayern wygrywa z Koeln

Wbrew zapowiedziom niemieckich mediów Robert Lewandowski pojawił się w pierwszym składzie Bayernu na mecz z dołującym Koeln. Polak zagrał dobre spotkanie i odwrócił losy meczu strzelając bramkę dającą prowadzenie Bayernowi. Mecz zakończył się zwycięstwem monachijczyków 3:1.
lewandowski lewandowski PAUL WHITE/AP

Mecz zaczął się dosyć niespodziewanie, bo od bramki Koeln. Drużyna Juppa Heynckessa wzięła się jednak do pracy w drugiej połowie. Najpierw gola strzelił James Rodriguez, a już dwie minuty później było 2:1. Strzelcem gola był Robert Lewandowski, dla którego było to już 29. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Wynik spotkania ustalił Tolliso, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Niemieckie media spekulowały, że Lewandowski nie pojawi się w pierwszym składzie na mecz z drużyną z dołu tabeli. Trener chciał dać jednak Polakowi szansę na dobry występ, by ten nie rozpamiętywał przeciętnych spotkań w półfinale Ligi Mistrzów.  Co ciekawe, ostatni mecz Lewandowskiego w pierwszym składzie na mecz Bundesligi miał miejsce 31 marca. Bayern rozbił wówczas 6-0 Borussię Dortmund, a nasz napastnik zaliczył hattricka.

Sobotni gol Lewandowskiego oznacza, że Polak ma już 29 bramek w tym sezonie Bundesligi i pewnie zmierza po koronę króla strzelców.

Drugi w klasyfikacji strzelców Nils Petersen z Freiburga ma zaledwie 15 trafień.

Lewandowski strzelił w sumie czterdziestego gola w tym sezonie, a portal Squawka przypomina, że to już trzeci sezon z rzędu, w którym Lewandowski co najmniej 40 razy pakował piłkę do bramki rywali.

Bayern's Franck Ribery, left, and Robert Lewandowski Bayern's Franck Ribery, left, and Robert Lewandowski PAUL WHITE/AP

Bramka Lewandowskiego to dobra informacja po fali krytyki, która wylała się na polskiego napastnika po dwumeczu z Realem Madryt. Oczywiście gol przeciwko Koeln ma niewielkie znaczenie, ale na pewno pomoże podbudować morale naszego piłkarza.