Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemiecka prasa pisze o problemach Lewandowskiego. Trener wziął Polaka na długą rozmowę

Niemiecki "Bild" zarzuca Robertowi Lewandowskiemu, że Polak jest "skrajnie apatyczny" i nie daje zespołowi tyle, ile powinien. Trener Bayernu Jupp Heynckes przyznał, że wziął Polaka na długą rozmowę.
Lewandowski Lewandowski MATTHIAS SCHRADER/AP

Robert Lewandowski zebrał sporo negatywnych ocen po środowym występie przeciwko Realowi Madryt. Polak był jednym ze słabszych piłkarzy na murawie, co przełożyło się na sporą liczbę krytycznych uwag pod jego adresem. Niemiecki "Bild" poświecił nawet cały artykuł naszemu piłkarzowi. Dziennikarze zauważają, że Polak od kilku tygodni nie jest sobą i po prostu źle wygląda na boisku. 

- Od dwóch tygodni Lewandowski jest skrajnie apatyczny. Nawet koledzy z drużyny są na niego bardzo źli. Nie uszło to również uwadze Juppa Heynckesa - piszą w Niemczech. 

Trener przyznał w rozmowie z gazetą, że rozmawiał z polskim piłkarzem i powiedział mu czego od niego oczekuje. - Rozmawialiśmy przez długi czas. Mam nadzieję, że da dobrą odpowiedź we wtorek. Z presją trzeba sobie umieć radzić - mówi Heynckes w rozmowie z Bildem.

Bild przypomina także o sytuacji sprzed kilku miesięcy, gdy podczas gierki na treningu Bayernu Monachium doszło do kłótni pomiędzy Robertem Lewandowskim i Matsem Hummelsem. W trakcie gry Lewandowski nie pokrył zawodnika drużyny przeciwnej, zamiast tego wiązał sobie buta. Takie zachowanie zdenerwowało niemieckiego obrońcę, który skrytykował Polaka.

Lewandowski od razu zareagował: - Przecież sam straciłeś piłkę. Poza tym ciągle ją tracisz - odpowiedział uszczypliwie napastnik.

- Och, zamknij się - miał odpowiedzieć Hummels, cytowany przez "Sport Bild".

Po pierwszym meczu Polak został także skrytykowany przez legendę Bayernu Monachium Olivera Kahna.

- W takich meczach za mało widzę Lewandowskiego. Ma ten status, który chce mieć, ale w tego typu spotkaniach nie potwierdza, że na niego zasługuje - powiedział Kahn w rozmowie z telewizją ZDF.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski MARTIN MEISSNER/AP

Robert Lewandowski nie strzelił gola w Lidze Mistrzów od czterech spotkań. Ostatnim golem był ten strzelony przeciwko Besiktasowi w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Było to 20 lutego 2018 roku.