Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ryan Giggs i Imogen Thomas. Skaza na nieskazitelnym wizerunku

Walijski piłkarz od początku kariery związany jest z Manchesterem United. Dla wielu jest wzorem piłkarza. Jego ujawniony w poniedziałek romans z modelką Imogen Thomas to skaza na nieskazitelnym dotąd wizerunku.
Ryan Giggs (Manchester United) Ryan Giggs (Manchester United) Fot. WOLFGANG RATTAY REUTERS

37-latek wciąż w wielkiej formie

29 listopada Giggs skończy 38 lat. W piłce nożnej niewielu zawodników w tym wieku grała jeszcze na najwyższym sportowym poziomie. Giggs wciąż jest podstawowych zawodnikiem mistrza Anglii - Manchesteru United. W ostatnim sezonie zagrał 37 razy w barwach Czerwonych Diabłów, strzelił cztery gole. Prawdopodobnie w sobotę w finale Ligi Mistrzów zagra z Barceloną od pierwszych minut.

Ferguson na czternastych urodzinach

Do Manchesteru Giggs trafił dzięki ojcu rugbiści, który podpisał kontrakt z klubem Swinton. Tu Ryan zaczął grać piłkę w lokalnej drużynie Deans FC. Tu go wypatrzyli łowcy talentów z Manchester United. W czternaste urodziny chłopca do drzwi jego domu zapukał Alex Ferguson, wtedy jeszcze nie tak sławny - jak dziś - trener i zaproponował mu miejsce w akademii piłkarskiej swojego klubu, a w perspektywie trzech lat zawodowy kontrakt.

21 lat w jednym klubie

W Manchesterze United w meczu ligowym Giggs zadebiutował 2 maja 1991 r. z Everton. Dwa dni później - w pierwszym swoim występie w podstawowych składzie zdobył gola, który dał MU zwycięstwo w derbach z Manchesterem City (1:0).

W sumie w 21 sezonach z MU Giggs rozegrał 875 meczów i strzelił 159 bramek.

Ryan Giggs z Orderem Imperium Brytyjskiego Ryan Giggs z Orderem Imperium Brytyjskiego Fot. POOL REUTERS

Galeria trofeów

12  mistrzostw Anglii.

4 Puchary Anglii

4 Puchary Ligi Angielskiej

8 Tarcze Wspólnoty (angielskich Superpuchar)

2 Puchary Mistrzów (za zwycięstwo w Lidze Mistrzów)

1 Superpuchar UEFA

1 Puchar Interkontynentalny

1 Klubowe mistrzostwo świata

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy młody gracz roku w Premier League (1992, 1993)

Członek drużyny roku: 1993, 1998, 2001, 2002, 2007, 2009

Piłkarz roku w Premier League: 2009

Sportowiec roku w Wlk. Brytanii (plebiscyt BBC): 2009

Jedna czerwona kartka w karierze

Giggs nigdy nie został ukarany czerwoną kartką w barwach Manchesteru United. Tylko raz został wyrzucony z boiska podczas meczu Walii. 5 września 2001 r. w meczu przeciwko Norwegii został ukarany drugą żółtą kartką w 86 min meczu. To było jego jedyna czerwona kartka w karierze.

Giggs rodzinnie

Obwołany w Anglii największym talentem od czasów George'a Besta Giggs od początku kariery musiał znosić ogromne zainteresowanie mediów. Jego związki z Dani Behr i Dainią Taylor (dwie brytyjskiej aktorki) były znakomitą pożywką dla bulwarowych mediów.

W końcu jednak Giggs postanowił wycofać się z blasku fleszów i unikać rozgłosu, bo to przeszkadzało mu w skoncentrowaniu się na futbolu.

W 2007 r. poślubił bez rozgłosu swoją długoletnią partnerkę życiową - Stacey Cooke. Ma z nią dwójkę dzieci - córkę Libby i syna Zacha.

Imogen Thomas - od Wielkiego Brata...

Jest równo 9 lat młodsza od Ryana Giggsa. Urodziny obchodzi tak jak piłkarz 29 listopada. Również jest Walijką. Sławę zyskała w 7 edycji brytyjskiego Big Brothera. W domu Wielkiego Brata przebywała 86 dni zanim telewidzowie postanowili wyrzuć ją z niego.

...do kariery modelki

Występ w Big Brotherze był dla Thomas przepustką do świata celebrytów. Walijka została top modelką i dziewczyną z okładki wielu pism (Zoo, Maxim). W 2010 r. magazyn FHM umieścił ją wśród stu najseksowniejszych kobiet świata (na 56 miejscu).