Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wayne Rooney chce odejść z MU

- Mam wrażenie, że cały czas musimy rozmawiać, bo to po prostu świetny piłkarz. Pomagaliśmy mu jeśli chodzi o jego życie prywatne. Jestem oszołomiony dlaczego on chce odejść z tak utytułowanego klubu jak Manchester United - powiedział menadżer Alex Ferguson. Ale Wayne Rooney jest zdecydowany.

Rooney zawodzi od miesięcy

Zawiódł na mundialu. Dla Manchesteru United nie strzela już goli. W niedawnym meczu ligowym z Sunderlandem trener Alex Ferguson posadził go na ławce rezerwowych, tłumacząc to drobną kontuzją.

Napastnik ma też kłopoty w życiu prywatnym

Kilka tygodni temu 21-letnia prostytutka Jennifer Thompson opowiedziała brukowcom, że w 2009 r. Rooney regularnie płacił jej tysiąc funtów za spotkanie. Jego żona Coleen była wtedy w ciąży.

Bomba wybuchła kilka dni temu

W czasie meczu reprezentacji Anglii z Czarnogórą Rooney powiedział w telewizyjnym wywiadzie, że nie jest kontuzjowany, a nie gra 'z innych powodów'. Zaprzeczył więc słowom Alexa Fergusona. Według nieoficjalnych informacji z klubu napastnik stwierdził, że chce odejść z MU. Wśród potencjalnych kupców wymieniano Real Madryt i Manchester City.

Ferguson potwierdził: Rooney chce odejść

- Nie wiem dlaczego on mówi takie rzeczy. Obydwaj dobrze wiemy, że badania wykazały kontuzję. Potwierdził to w wywiadzie dla telewizji Sky. Nigdy nie miałem z nim, żadnej sprzeczki. Jest jasne że bardzo chce odejść. Tylko nie rozumiem dlaczego chce opuścić tak utytułowany klub - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej przed meczem Ligi Mistrzów Alex Ferguson.

Rooney opuści MU? Już raz zostawił swój klub

Ferguson zapowiedział, że dla napastnika jest w klubie przygotowywana oferta kontraktu, którego nikt nie przebije. ale jeśli napastnik się uprze, to odejdzie. Anglik jest uznawany za symbol Manchesteru United, ale już kiedyś, właśnie dla 'Czerwonych Diabłów' zostawił Everton, któremu ponoć kibicował od dziecka.

Anglik nie będzie pierwszym

Paul Ince, David Beckham czy Ruud van Nisterlooy rozstawali się z Manchesterem United po nieporozumieniach lub kłótniach z Alexem Fergusonem. Szkocki trener pożegnał się nawet z kapitanem MU Royem Keanem. A Manchester City jest zdeterminowany i na Rooneya jest gotów wydać 100 mln funtów i zapłacić mu 200 tys. funtów tygodniowo...