Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Unai Emery narzeka na swoją pozycję w PSG. "Tam rządzi Neymar"

Nowy trener Arsenal Unai Emery odniósł się do pracy w Paris Saint-Germain i stwierdził, że w paryskim klubie czołową postać nie jest trener, tylko brazylijski gwiazdor Neymar.
Unai Emery Unai Emery THIBAULT CAMUS/AP

Emery dopiero niedawno dołączył do Arsenalu, ale już zaledwie tydzień po odejściu z francuskiego klubu zaczął prać brudy we francuskiej prasie. Emery stwierdził w rozmowie z France Football News, że najważniejszą postacią francuskiego klubu jest Neymar i to wokół niego toczy się życie klubu.

- Wiem, kiedy jestem najważniejszą osobą w klubie, a kiedy nie jestem. Przykładowo w Manchesterze City szefem jest Pep Guardiola, w PSG musi nim być Neymar. Nie trener. Neymar - zali się baskijski trener Arsenalu. 

Neymar trafił do Paris Saint-Germain za 222 miliony euro z FC Barcelony, ale tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na początku roku piłkarz doznał poważnego skręcenia stawu skokowego i przez kilka miesięcy przechodził rehabilitację.

- Trener przekazuje swoją wiedzę i dzieli się swoją charyzmąy. W każdym klubie trener musi znać swoje miejsce, piłkarze również. W Paryżu tego nie było. Parę miesięcy temu jeden z piłkarzy PSG podszedł do mnie i powiedział, że się zmieniłem. To prawda, byłem już innym trenerem z Neymarem niż bez Neymara.  Trenowanie zawodników największych nie jest łatwe. Są najlepsi na świecie i musisz się do nich dostosowywać - mówi Emery.

Unai Emery w zeszłym tygodniu został nowym szkoleniowcem Arsenalu. Hiszpan zastąpił na tym stanowisku Arsena Wengera, który przez 22 lata był pierwszym menadżerem londyńskiego klubu.