Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Guardiola przedłużył kontrakt z Manchesterem City

Pep Guardiola przedłużył umowę z Manchesterem City do 2021 roku. To nagroda za wspaniały sezon Premier League i rekordową zdobycz punktową w lidze. Przedłużenie kontraktu o trzy lata to także duży sukces klubu. W czasie pobytu w Barcelonie Hiszpan chciał przedłużać umowę tylko na jeden sezon do przodu.

Manchester City poinformował, że Pep Guardiola przedłużył kontrakt z klubem do 2021 roku. Poprzednia umowa Hiszpana wygasała w 2019 roku, ale wszyscy w klubie są zachwyceni pracą Hiszpana i zdecydowano się na przedłużenie kontraktu.

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, to wielka przyjemność móc tu pracować - mówi Guardiola- cytowany przez oficjalną stronę Manchester City.

Britain Soccer Premier League Britain Soccer Premier League Fot. Frank Augstein / AP Photo

- Będę koncentrował się na tym, by młodzi gracze stali się lepszą drużyną i każdego dnia chcę to robić. Mamy młody zespół, gdzie średnia wieku to 23 lata. Chcę po prostu kontynuować swoje działania i utrzymywać dobry poziom - dodaje. 

Podpisanie trzyletniej umowy przez Guardiolę to naprawdę duże osiągnięcie ze strony władz Manchester City. Hiszpan zawsze był zwolennikiem krótkich umów kontraktowych i nawet w czasie pobytu w Barcelonie przedłużył kontrakt tylko o rok, a sam stwierdził nawet, że mógłby przedłużać umowę tylko o pół roku. Jeśli Guardiola zostanie w Manchesterze do końca kontraktu, to spędzi w tym klubie aż pięć lat - czyli więcej niż w Barcelonie (cztery) czy Bayernie (trzy).

W tym sezonie Manchester City prowadzony przez Guardiolę pobił rekord punktowy w Premier League, gromadząc równe 100 punktów. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest jednak odpadnięcie już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Wstępne rozmowy trenera z klubem odbyły się już w zeszłym roku, ale wówczas podjęto decyzję o odłożeniu oficjalnych negocjacji do wiosny. Okazało się jednak, że obie strony szybko się porozumiały i Guardiola nadal będzie trenerem The Citizens.