Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arsene Wenger wskazał swojego następcę w Arsenalu

Był już trener Arsenalu Arsene Wenger uważa, że idealnym jego następcą byłby Mikel Arteta. Były piłkarz londyńskiego klubu obecnie asystent Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Hiszpański piłkarz występował w Arsenalu w latach 2011-2016, ale wraz z końcem sezonu 2015/2016 zakończył sportową karierę. Później trafił pod opiekę Pepa Guardioli i został asystentem trenera Manchesteru City.

Umiejętności trenerskie Artety docenia Arsene Wenger, który stwierdził, że były piłkarz doskonale poradziłby sobie w nowej roli.

- Uważam że Arteta ma wszystkie potrzebne cechy do tej pracy. Jest jednym z moich faworytów. Jest pasjonatem futbolu umie być liderem dobrze zna ten klub był przecież kapitanem. Ma również doświadczenie w pracy nie tylko ze mną, ale również z Pepem Guardiolą co również jest ważne - mówi Wenger w rozmowie z fourfourtwo.com

- Nie chce wpływać na wybór mojego następcy, ale chciałbym, żeby ten wybór był możliwie jak najbardziej obiektywny - dodaje francuski trener. 

68-letni Wenger zdobył z Arsenalem trzy mistrzostwa Anglii, siedem razy wygrywał Puchar Anglii. W 1998 i 2002 roku zdobył podwójną koronę. W sezonie 2003-2004 Arsenal nie przegrał żadnego ligowego meczu, co wydarzyło się w Premier League po raz pierwszy od ponad 100 lat. W 2006 roku Arsenal doszedł do finału Ligi Mistrzów, ale przegrał w nim z Barceloną.

- Najbardziej będę tęsknić za rywalizacją samą w sobie. To złożone uczucie, dzielenie się emocjami z ludźmi, z którymi pracujesz na co dzień, chęć odczucia czegoś razem i cel, który zawsze jest przed tobą. Będę tęsknić za intensywnością tego wszystkiego, ponieważ to wszystko, co mam w swoim życiu - mówił Wenger przed swoim pożegnaniem w 38. kolejce Premier League.