Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alex Ferguson wybudzony ze śpiączki. Rozmawiał z rodziną

Legendarny trener Manchesteru United Alex Ferguson został wybudzony ze śpiączki i już rozmawiał z rodziną - donosi "Daily Mail". W sobotę 76-latek trafił na stół operacyjny po wylewie krwi do mózgu.

Ferguson pokazuje pierwsze postępy. W poniedziałek został wybudzony ze śpiączki. Choć nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Salford Royal, to miał już okazję spotkać się z rodziną i bliskimi przyjaciółmi. "Daily Mail" twierdzi nawet, że Sir Alex podczas spotkania siedział.

Ferguson Ferguson MARTIN MEISSNER/AP

Ferguson źle się czuł od czwartku. Do szpitala trafił w sobotni poranek, lekarze szybko zdecydowali o operacji, bo stwierdzono wylew krwi do mózgu. Ze względu na dobro rodziny na razie informacje o stanie zdrowia legendarnego trenera nie są potwierdzane przez przedstawicieli rodziny czy Manchester United.

Wsparcie z całego świata

"Myślę o tobie i modlę się za ciebie, przyjacielu. Bądź silny, szefie" - napisał kilka godzin po komunikacie MU Cristiano Ronaldo, którego Ferguson sprowadził do Anglii jeszcze jako nastolatka.

Zdrowia trenerowi życzyli byli i obecni piłkarze Manchesteru, kluby, ważne osobistości świata piłki. Podczas meczu lokalnego rywala, Manchesteru City, na murawie pojawił się transparent, życzący Fergusonowi jak najszybszego powrotu do formy.

Manchester United wystosował oświadczenie, w którym dziękuje w imieniu swojego byłego trenera za wparcie.

"Manchester United chce podziękować wszystkim przyjaciołom ze świata futbolu, za niezliczoną ilość życzeń powrotu do zdrowia dla Sir Alexa Fergusona, który w sobotę przeszedł pilną operację. Sir Alex Ferguson był, jest i będzie jedną z najważniejszą osób w naszych myślach. Otrzymał wiele ciepłych i wzruszających słów od innych klubów, organów czy piłkarzy tej pięknej gry. Dziękujemy"

Ulica Sir Alexa Fergusona Ulica Sir Alexa Fergusona AP/Jon Super

Trener legenda

Ferguson to jeden z najlepszych trenerów w historii piłki nożnej. Absolutna legenda Manchesteru United. Klub z Old Trafford prowadził przez 27 lat (1986-2013), 13 razy zdobył mistrzostwo Anglii, dwa razy poprowadził klub do triumfu w Lidze Mistrzów. W swojej kolekcji ma też Pucharu Zdobywców Pucharów i Superpuchar UEFA, które zdobył zdobył także w szkockim Aberdeen. W 1999 r. dostał tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II.

Bez Fergusona, bez sukcesów

Ferguson na emeryturę przeszedł w 2013 roku i od tamtej pory Manchester United nie zdobył ani jednego mistrzostwa Anglii, nie osiągnął żadnego sukcesu w europejskich pucharach, a gablota z pucharami wzbogaciła się tylko o jeden Puchar Ligi i jedną Tarczę Wspólnoty.

Od odejścia Fergusona klub prowadziło czterech różnych trenerów (w tym Ryan Giggs tymczasowo). Od 2016 roku zespół prowadzi Jose Mourinho, niegdyś wielki rywal Fergusona. W tym sezonie Manchester United zajmie drugie miejsce w Premier League. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki.