Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sir Alex Ferguson nadal pozostaje w szpitalu

Sir Alex Ferguson nadal pozostaje pod opieką lekarzy w Salford Royal Hospital na oddziale intensywnej terapii, po sobotnim wylewie.
Sir Alex Ferguson Sir Alex Ferguson Sky

76-letni były menadżer Manchesteru United powoli wraca do zdrowia po operacji, jaką musiał przejść w sobotni wieczór. Sir Alex Ferguson doznał wylewu krwi, po którym życie Szkota było zagrożone. 

- Doszło do krwotoku podpajęczynówkowego - napisali dziennikarze "Daily Mail" zaraz po tym wydarzeniu.

Alan Irwin ze Sky Sport napisał w poniedziałek rano, że były trener "Czerwonych Diabłów" nadal pozostaje na oddziale intensywnej terapii. Lekarze wprowadzili szkoleniowca w stan śpiączki i na razie nie ma informacji, kiedy zostanie wybudzony.

"Sir Alex pozostaje na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Salford Royal. Obecnie nie mamy nowych informacji, co do jego stanu zdrowia. Wiadomo jedynie, że operacja przebiegła dobrze" - napisał dziennikarz angielskiego "Sky Sports".

Sir Alex Ferguson i Carlo Ancelotti Sir Alex Ferguson i Carlo Ancelotti JON SUPER/AP

Cały świat piłki nożnej łączy się z Sir Alexem Fergusonem i wspiera Szkota w najważniejszym meczu swojego życia. Manchester United wystosował oświadczenie, w którym dziękuje w imieniu swojego byłego trenera słowa wparcia.

"Manchester United chce podziękować wszystkim przyjaciołom ze świata futbolu, za niezliczoną ilość życzeń powrotu do zdrowia dla Sir Alexa Fergusona, który w sobotę przeszedł pilną operację.

Sir Alex Ferguson był, jest i będzie jedną z najważniejszą osób w naszych myślach. Otrzymał wiele ciepłych i wzruszających słów od innych klubów, organów czy piłkarzy tej pięknej gry. Dziękujemy"

Wiele osób złożyło życzenia powrotu do zdrowia dla 76-letniego szkoleniowca. W tym Peter Schmeichel, Patrice Evra, Wayne Rooney, Edwin van der Sar czy Antonio Conte. Arsene Wenger, który w niedzielę po raz ostatni poprowadził Arsenal na Emirates Stadium. Po spotkaniu wygłosił przemowę do kibiców Arsenalu, którą rozpoczął od słów wsparcia dla Fergusona. 

Tomasz Kuszczak, były zawodnik Manchesteru United, również złożył życzenia dla swojego byłego trenera za pośrednictwem konta na Facebooku.