Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak podbija Premier League. Anglicy go wychwalają [OCENY]

Grzegorz Krychowiak zaliczył kolejny dobry występ w West Bromwich Albion mimo porażki jego zespołu z Arsenalem (0-2) w 6. kolejce Premier League. Zespół Polaka zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli z 8 pkt - ma dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Dobra forma Polaka z pewnością cieszy Adama Nawałkę. Już niedługo reprezentacja Polski zagra kluczowe mecze w el. MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą. Co ciekawe w starciu z Arsenalem Krychowiak był bliski pięknej asysty. Zobacz oceny angielskich mediów.
Grzegorz Krychowiak w West Bromwich Albion Grzegorz Krychowiak w West Bromwich Albion DAVID DAVIES/AP

Grzegorz Krychowiak podbija Premier League. Anglicy go wychwalają [OCENY]

Grzegorz Krychowiak zaliczył kolejny dobry występ w West Bromwich Albion mimo porażki jego zespołu z Arsenalem (0-2) w 6. kolejce Premier League. Zespół Polaka zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli z 8 pkt - ma dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki.

Dobra forma Polaka z pewnością cieszy Adama Nawałkę. Już niedługo reprezentacja Polski zagra kluczowe mecze w el. MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą. Co ciekawe w starciu z Arsenalem Krychowiak był bliski pięknej asysty. Zobacz oceny angielskich mediów.

Trener Adam Nawałka i Grzegorz Krychowiak Trener Adam Nawałka i Grzegorz Krychowiak KUBA ATYS

Maszyna do przeszkadzania

- Jednoosobowa maszyna do przeszkadzania. Zamykał przestrzeń, przechwytywał podania i wspierał ofensywną dwójkę. Pokazał, że może być pomocnikiem "box-to-box" [grającym od jednego pola karnego do drugiego] jakiego Albion potrzebuje - napisało "Birmingham Mail" dając Polakowi ocenę 7 (skala 1-10). Podobną ocenę otrzymał Jay Rodriguez, a wyższą - 8 - tylko Ahmed Hegazi.

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak KUBA ATYS

Wspomagał ofensywę

Od "Mirrora" Krychowiak również dostał 7. - Jego rajdy z linii pomocy dały WBA dodaną wartość. Dostał kartkę - napisano w podsumowaniu. Podobne oceny dostali Rodriguez, Gareth Barry oraz Kieran Gibbs.

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak KUBA ATYS

Wspomagał defensywę

Portal "The Football Lab" przyznał Krychowiakowi ocenę 6. - Uważny w defensywie i wspomagał środkowych obrońców. Mając piłkę przy nodze wyglądał lepiej od swoich kolegów i miał kilka dobrych podań - napisano w podsumowaniu. Najlepszym zawodnikiem WBA wybrano Hegaziego (7), a 6 przyznano tylko Gibbsowi.

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak FOT. KUBA ATYS

Cyniczny faul

Portal "Team Talk" przyznał Krychowiakowi ocenę 7 - podobną do Jake'a Livermore'a i Barry'ego, a niższą od Rodrigueza i Jonny'ego Evansa (obaj dostali 7,5). - Wyglądał bardzo dobrze w ofensywie i pokazał swoją jakość mimo cynicznego kopnięcia Elnenego w kostkę, za co dostał żółtą kartkę - oceniono.

Piękna akcja Krychowiaka

"Sky Sports" dało Krychowiakowi 7, natomiast Independent przyznało mu ocenę 6. Swoją najpiękniejszą akcję Polak przeprowadził w 38. minucie, powinien mieć na koncie asystę. Przeprowadził rajd przez pół boiska, po czym dośrodkował piłkę na głowę Jaya Rodrigueza. Ten oddał niezły strzał, ale nieco za lekki, przez co Nacho Monreal wybił ją z linii bramkowej!Krychowiak zaprezentowany w West Bromwich Albion Krychowiak zaprezentowany w West Bromwich Albion (fot. West Bromwich Albion)

Ocena WhoScored

Od statystycznego portalu WhoScored Polak dostał ocenę 7.2 - najwyższą w WBA, porównywalną miał tylko Hegazi (7,1), cała reszta została oceniona dużo niżej. Jego skuteczność podań wynosiła tylko 69 proc. - 25 celnych na 36 - ale zaliczył trzy dryblingi, wygrał dwa pojedynki główkowe i zaliczył dwa odbiory. Stracił tylko jedną piłkę.