Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Manchester United vs. Manchester City. Historia "znajomości" Jose Mourinho i Pepa Guardioli

Sobotni mecz Manchesteru United z Manchesterem City (13.30) nie będzie pierwszym pojedynkiem Pepa Guardioli i Jose Mourinho. W przeszłości rywalizowali ze sobą w lidze hiszpańskiej i w Lidze Mistrzów. Przeczytaj, jak wtedy wyglądały ich relacje.

Barcelona - Inter 2:0 (listopad 2009)

- Daleko nam do poziomu, jaki prezentuje Barcelona. Nie boję się jednak kolejnego spotkania z Blaugraną  - powiedział Portugalczyk. Prowadzony przez Jose Mourinho Inter Mediolan przegrał z FC Barceloną Pepa Guardioli.

Nowy piłkarz Śląska Sito Riera uratował trenerski debiut Guardioli Nowy piłkarz Śląska Sito Riera uratował trenerski debiut Guardioli LEE SMITH/REUTERS

FC Barcelona - Real Madryt 5:0 (listopad 2010)

- Jestem dumny z drużyny - tak skomentował Pep Guardiola wygraną FC Barcelony z Realem Madryt.

Pep Guardiola na kolanach Pep Guardiola na kolanach MATTHIAS SCHRADER/AP

FC Barcelona - Real Madryt 0:1 (kwiecień 2011)

Przed finałem Copa Del Rey Pep Guardiola powiedział: - Jako że pan Mourinho nazwał mnie Pep, to ja będę mówił o nim Jose. Jutro spotkamy się na meczu. Poza boiskiem trener Realu Madryt wygrywa przez cały sezon. Na konferencjach prasowych jest najlepszy.

Jose Mourinho Jose Mourinho Fot. Daniel Ochoa de Olza AP

FC Barcelona - Real Madryt 0:1 (kwiecień 2011)

- Rozumiem krytykowanie sędziów, kiedy popełniają błędy. Pep robi jednak coś zupełnie innego. Gani arbitrów za dobre decyzje. To niezrozumiałe - tak Jose Mourinho skomentował reakcje Pepa Guardioli po przegranym finale Copa Del Rey.

FC Barcelona - Real Madryt 3:2 (sierpień 2011)

- Przegraliśmy mecz o Superpuchar Hiszpanii, ale przynajmniej graliśmy jak mężczyźni. Nie można tego powiedzieć o piłkarzach FC Barcelony - tak Mourinho skomentował sposób gry FC Barcelony, którą prowadził wówczas Pep Guardiola.

Guardiola odchodzi z FC Barcelony (maj 2012)

- To oczywiście jego osobista decyzja, ale ja jej nie rozumiem. Nie czuję się zmęczony, a jestem starszy od Guardioli - to słowa Jose Mourinho na temat odejście Pepa Guardioli z FC Barcelony i jego odpoczynku od piłki.

Pep Guardiola Pep Guardiola CARL RECINE/REUTERS

Pep Guardiola zaczyna pracę w Manchesterze City (czerwiec 2016)

- Dobrze się znamy z Jose. Nie sądzę, żeby miał o naszej relacji złe zdanie - powiedział Pep Guardiola.

Jose Mourinho: Rywalizacja w Premier League jest ogromna (wrzesień 2016)

- W Premier League o mistrzostwo nie walczą tylko dwa zespoły. Rywalizacja jest bardzo duża i dlatego nie można się tylko skupiać na mnie i Pepie Guardioli. Kiedy byłem trenerem Realu Madryt, to rzeczywiście mistrzostwo mogłem zdobyć ja albo Pep - skomentował całą sprawę Jose Mourinho.

Więcej o: