Sportowy weekend. Hajto znowu to zrobił! Nieczyste zagranie Simeone

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweeta weekendu
Pogoń Szczecin i Lech Poznań mają tego samego sponsora Pogoń Szczecin i Lech Poznań mają tego samego sponsora CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Wydarzenie weekendu

Trzeci sezon z rzędu Pogoń Szczecin gra w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. I dopiero teraz, w 17 meczu, szczecinianie odnieśli pierwsze zwycięstwo! Brawo! Gratulacje! A wygrana była tym ważniejsza, że odniesiona nad mistrzem Polski Lechem Poznań. Mistrzem już tylko przez cztery kolejki, bo Kolejorz właśnie stracił matematyczne szanse na obronę tytułu.

Zdjęcie Brelok gumowy piłkarski Zdjęcie Ochraniacz piłkarski Proline Allright Zdjęcie Zina komplet piłkarski TOPAZ
Brelok gumowy piłkarski Ochraniacz piłkarski Prolin... Zina komplet piłkarski TOPAZ
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Leicester - Swansea Leicester - Swansea DARREN STAPLES/REUTERS

Bohater weekendu

Leicester City o krok od tytułu. Liderzy Premier League rozbili na własnym stadionie Swansea City z Łukaszem Fabiański w bramce 4:0.

W szeregach "Lisów" zabrakło najlepszego strzelca zespołu Jamiego Vardego, który pauzował za kartki. Godnie zastąpił go Leonardo Ulloa, który dwukrotnie pokonał bramkarza reprezentacji Polski. Wcześniej jednak 17. bramkę w sezonie strzelił Riyad Mahrez, a w 85. minucie wynik spotkania ustalił Marc Albrighton.

Dzięki temu zwycięstwu Leicester City z dorobkiem 76 punktów zdecydowanie prowadzi w tabeli i żeby świętować mistrzowski tytuł podopieczni Claudio Ranieriego potrzebują pięciu punktów w trzech ostatnich meczach. Jeżeli jednak drugi w tabeli Tottenham Hotspur, który ma 68 punktów, w poniedziałek nie wygra u siebie z West Bromwich Albion, "Lisy" będą już o krok od tytułu.

Zdjęcie Nike Piłka nożna Pitch Zdjęcie Spokey Piłka nożna Impact Zdjęcie Spokey Piłka nożna Shadow
Nike Piłka nożna Pitch Spokey Piłka nożna Impact Spokey Piłka nożna Shadow
Diego Simeone Diego Simeone FRANCISCO SECO/AP

Antybohater weekendu

Atletico Madryt o mistrzostwo Hiszpanii walczy za wszelką cenę. Podczas meczu z Malagą trener Atletico, Diego Simeone został wyrzucony na trybuny za... wrzucenie na boisko drugiej piłki.

W sobotni wieczór kandydaci do tytułu mistrza Hiszpanii bardzo długo męczyli się z Malagą. Wynik wisiał na włosku tak bardzo, że... w pewnym momencie, ktoś z ławki Atletico postanowił przerwać kontrę gości, wrzucając na boisko drugą piłkę.

Chociaż kamery nie uchwyciły dobrze sytuacji, to szkoleniowiec madrytczyków został w przerwie - czyli tuż po tym incydencie - wyrzucony na trybuny przez arbitra. Nie byłoby to zresztą zachowanie niepodobne do kontrowersyjnego Argentyńczyka, który jest jednym z głównych podejrzanych o wrzucenie piłki (albo wydanie takiego polecenia).

Simeone twierdzi, że za wypadek odpowiedzialny jest jeden z chłopców do podawania piłek. Ponieważ winny się nie znalazł, sędzia - zgodnie z przepisami - obarczył winą trenera. Teraz grozi mu 3000 euro kary i zawieszenie do końca sezonu.

Zdjęcie Nike Buty piłkarskie Magista Onda FG M 651543-040 Zdjęcie Mizuno Sala Club 2 IN buty piłkarskie Q1GA155101 Zdjęcie Mizuno Sala Premium IN buty piłkarskie halowe Q1GA155035
Nike Buty piłkarskie Magist... Mizuno Sala Club 2 IN buty ... Mizuno Sala Premium IN buty...
Luka Modrić Luka Modrić twitter.com

Zdjęcie weekendu

Real po 14 minutach meczu z Rayo Vallecano przegrywał 0:2. W 22. minucie gospodarze zmarnowali doskonałą kontrę, a kamera pokazała siedzącego na ławce rezerwowych Lukę Modricia. Wyglądał tak:

Ostatecznie dla drużyny Chorwata skończyło się dobrze. Królewscy wygrali 3:2 i nadal liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Zdjęcie AMERICAN CLUB buty sportowe męskie lekkie PR157 Zdjęcie Reebok Buty sportowe męskie Furylite Zdjęcie Trespass Buty sportowe męskie Jerome
AMERICAN CLUB buty sportowe... Reebok Buty sportowe męskie... Trespass Buty sportowe męsk...
Przemysław Odrobny w meczu z Koreą Przemysław Odrobny w meczu z Koreą GRZEGORZ CELEJEWSKI

Tweet weekendu

W sobotę polscy hokeiści przegrali z Włochami 1:3 w mistrzostwach świata dywizji I. W niedzielę z Koreą 1:4. Mieliśmy walczyć o elitę, a powalczymy o utrzymanie. Odpowiedniego gifa na temat gry Polaków wrzucił na Twitterza nasz były kolega redakcyjny Krzysztof Girgiel. Pozdrawiamy!

David de Gea David de Gea JASON CAIRNDUFF/REUTERS

Wideo weekendu

W półfinale Pucharu Anglii Manchester United prowadził z Evertonem 1:0. Wtedy piłkarze z Liverpoolu mieli doskonałą okazję na wyrównanie. Karnego strzelał Romelu Lukaku. I trzeba przyznać, że strzelił świetnie. Mocno, przy ziemi, w róg bramki. Ale to co zrobił David De Gea... Wow! Co za obrona

Ostatecznie United wygrali 2:1 po golu w doliczonym czasie gry zdobytym przez Martiala.

Tomasz Hajto Tomasz Hajto GRZEGORZ CELEJEWSKI

Cytat weekendu

Tomasz Hajto powoli staje się komentatorską legendą. Kilka miesięcy temu furorę w internecie robiło nagranie z Tomaszem Hajto w roli głównej, który na antenie Eurosportu podczas meczu polskiej Ekstraklasy wymienił skład Kaiserslautern z sezonu 97/98.

Były piłkarz m.in. Schalke Gelsenkirchen powtórzył swoje słynne już ?zagranie? w lutym podczas komentowania meczu Herthy z Borussią, gdy przypomnieliśmy sobie o historycznym składzie VfB Stuttgart.

No i teraz ZNOWU TO ZROBIŁ! Oto historyczny skład Bayernu:

Eden Hazard pokonał Artura Boruca Eden Hazard pokonał Artura Boruca PETER NICHOLLS/REUTERS

Liczba weekendu

356 dni - tyle na gola w lidze angielskiej czekał ofensywny skrzydłowy Eden Hazard. Belg trafił w końcu w 35. minucie meczu z Bournemouth. Przełamał się chyba na dobre, bo w doliczonym czasie gry dołożył drugie trafienie. I tak dobiegła końca, kolejna, pełna szyderstw i ironicznych komentarzy niechlubna seria.