Premier League. Odrodzenie Boruca w Anglii

Po ponad dwóch latach do kadry powraca Artur Boruc. Od meczu z USA w październiku w 2010 roku i "aferze samolotowej" nie miał szans u poprzedniego selekcjonera Franciszka Smudy. Ominęło go Euro i początek eliminacji do MŚ 2014. W ostatnich tygodniach pokazał w Southampton, że nadal można na niego liczyć. Czy zagra już w środę z Irlandią? Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na Androida od 20:45.

20.10.2012. West Ham - Southampton 4:1

Debiutu w Southampton Artur Boruc do udanych zaliczyć nie może. Już w pierwszym meczu musiał cztery razy wyciągać piłkę z siatki. Zawinił też przy pierwszym golu, gdy nie wyszedł do dośrodkowania. Debiut do zapomnienia - tak podsumowała jego występ telewizja Sky Sports, przyznając notę 4/10.

28.10.2012. Southampton - Tottenham 1:2

W drugim ligowym meczu w barwach Southampton Artur Boruc puścił dwa gole, a jego Southampton przegrało 1:2 z Tottenhamem. Polak zaliczył bezbarwny mecz, nieco lepszy niż z West Hamem. Głośniej o Polaku było jednak po spotkaniu. Okazało się, że w trakcie meczu jego grę złośliwie komentowali fani Świętych. Boruc nie pozostał im dłużny i rzucił w ich stronę butelką. Klub wszczął śledztwo, dowodów nie znalazł, Polaka niby nie ukarał, ale były golkiper Fiorentiny na swój kolejny mecz musiał czekać do Nowego Roku.

1.01.2013. Southampton - Arsenal 1:1

W pojedynku dwóch polskich bramkarzy był remis. Boruc zaczął od dwóch niepewnych interwencji i poślizgnięcia się przy wybiciu piłki poza polem karnym, ale z biegiem czasu bronił coraz pewniej. Pojawiły się opinie, że Polak nie był jeszcze zbyt "świeży" po Sylwestrze. Przy golu, który na kilka minut przed przerwą strzelił mu napastnik własnego zespołu Guilherme do Prado, nie zrobił błędu.

5.01.2013. Southampton - Chelsea 1:5

Rzadko zdarza się, by bramkarz, który puścił pięć bramek, nie zawinił przy żadnej. Tak się stało w meczu Pucharu Anglii z Chelsea

05.01.13 FA Cup: Artur Boruc vs Chelsea London... przez ArturBorucOFFICIAL

12.01.2013. Aston Villa - Southampton 0:1

Mecz z Aston Villą był dla Boruca przełomem. Polak w 53. minucie obronił potężny strzał Stevensa, a w 89. minucie głową z 4 metrów Benteke. Jego drużyna wygrała, a sam został ogłoszony jednym z bohaterów meczu.

16.01.2013 Chelsea - Southampton 2:2

Po pogromie jaki miał miejsce w Pucharze Anglii, Southampton chciało się zrewanżować The Blues w lidze. I to się udało. Punkt na Stamford Bridge to sukces. Tym razem Boruc nie popisał się niczym szczególnym, a przy bramkach nie miał nic do powiedzenia.

16.01.13 EPL: Artur Boruc vs Chelsea London... przez ArturBorucOFFICIAL

21.01.2013 Southampton - Everton 0:0

W zakończonym bezbramkowym remisem meczu, Boruc popisał się trzema klasowymi interwencjami. W 51. minucie  w kapitalnym stylu obronił strzał Fellainiego. Polak uratował zespół także przy dobitce Belga. Kwadrans później znów pokazał klasę. Wspaniale obronił potężny strzał Viktora Anichebe.

21.01.13 EPL: Artur Boruc vs Everton !!! HQ !!! przez ArturBorucOFFICIAL

30,01.2013 Manchetser United - Southampton 2:1

Tym razem katem Boruca okazał się Rooney, który dwukrotnie pokonał Polaka. Bramkarz Świętych miał jednak powód do dumy w tym meczu. We wspaniałym stylu obronił strzał z bliska Van Persiego. Później zdołał jeszcze zatrzymać Rooneya w sytuacji sam na sam.

30.01.13 EPL: Artur Boruc vs Manchester United... przez ArturBorucOFFICIAL

2.02.2013. Wigan - Southampton 2:2

Dwie stracone bramki nie obciążają konta polskiego bramkarza. Popisał się on za to taką interwencją...

02.02.13 EPL: Artur Boruc superb save against... przez ArturBorucOFFICIAL