I Liga. Rozpędzone Katowice, Podbeskidzie znów na zero z tyłu, ważne punkty Ruchu [podsumowanie 25. kolejki]

20 bramek zobaczyli kibice w 25. kolejce Nice 1 Ligi. Miedź obroniła pozycję lidera. Tempa nie zwalnia GKS Katowice. Wciąż niepokonana na wiosnę pozostaje defensywa Podbeskidzia. Pierwsze zwycięstwo w 2018 roku odniósł Raków Częstochowa.
Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 GRZEGORZ CELEJEWSKI

Podbeskidzie znów na zero

Podbeskidzie Bielsko-Biała na wiosnę, jako jedyny zespół nie straciło jeszcze bramki. W piątek na własnym stadionie "Górale" zremisowali z Górnikiem Łęczna 0:0, choć praktycznie całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika. - Uważam, że na dobrą grę w defensywie powinniśmy odpowiedzieć podobną grą w ataku i strzelonymi bramkami, ale na ten moment nie jest to dobrze zbilansowane - powiedział po meczu szkoleniowiec ekipy z Bielska Białej.

Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn Materiały prasowe

Olsztyn z 1. wygraną w roku

W Ostródzie Stomil Olsztyn spotkał się z Pogonią Siedlce. Było to spotkanie o sześć punktów, bowiem oba zespoły nie wygrały w 2018 roku. Po meczu ze zwycięstwa cieszyli się goście, którzy potwierdzili, że lepiej niż w domu, radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych.

Długo czekali też kibice z Częstochowy na pierwsze zwycięstwo swojej drużyny. Raków nie zdobył 3 punktów od 26 listopada, bramki od 187 minut. Zwycięstwo przyszło na trudnym terenie w Mielcu. Stal nie przegrała bowiem sześciu kolejnych spotkań, a ponadto wiosną tylko raz bramkarz mieleckiej drużyny wyciągał piłkę z szatni. W sobotę zmuszony był do tego trzykrotnie. Raków wygrał już siódmy wyjazdowy mecz, tyle samo zwycięstw ma tylko liderująca Miedź.

Miedź liderem, wygrał z Bytovią

Po remisie w derbach, tym razem Miedź pewnie zgarnęła trzy punkty i obroniła pozycję lidera. Piłkarze z Legnicy są wiosną niepokonani. Był to już piąty mecz bez porażki. Na uwagę zasługuje duet Piątkowski-Piasecki, który zdobył już 8 bramek! "Czarne Wilki" kontynuują serię pięciu spotkań bez wygranej.

Trzy zwycięstwa z rzędu GKS Tychy, to najlepsza seria od października 2013 roku. W sobotę przerwała ją Chojniczanka, która z Tychów wywiozła jeden punkt. Ekipa z Chojnic punktuje tym samym na wyjazdach od 217 dni! Oba zespoły pozostają wiosną niepokonane, ale remis kosztował ekipę Krzysztofa Brede pozycję wicelidera.

Punkt nowego trenera Ruchu

Nowy trener, nowe nadzieje. Ruch nie wygrał od dwóch spotkań w lidze i nie strzelił bramki od 228 minut. Po sobotnim spotkaniu ta passa wydłużyła się o kolejne 90, bo "Niebiescy" zremisowali z Olimpią 0:0. Biało-Zieloni pozostali na miejscu barażowym, ale odrobili jeden punkt do następnej w tabeli Drutex-Bytovii.

Machaj liderem strzelców

Znowu dał o sobie znać Mateusz Machaj. Dwa gole pomocnika Chrobrego przyczyniły się do zwycięstwa nad Puszczą Niepołomice. Machaj został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców na zapleczu ekstraklasy z 13 bramkami na koncie. Chrobry pozostaje w czołówce. Puszcza nie wygrała natomiast już od ośmiu spotkań.

GKS Katowice GKS Katowice JAN KOWALSKI

Rozpędzone Katowice

Kto zatrzyma GieKSę? W sobotę ekipa z Katowic wygrała piąty mecz z rzędu i wskoczyła na pozycję wicelidera. Tym razem podopieczni Jacka Paszulewicza pokonali rewelacyjnie radzące sobie w tym sezonie Wigry Suwałki. Co ciekawe była to pierwsza porażka Wigier na własnym stadionie od 1 października.

Zarówno Zagłębie, jak i Odra liczyły na lepszy start na wiosnę. Podopieczni Dariusza Dudka wygrali w 2018 roku raz. Z kolei Odra wiosną z pięciu spotkań dwa zremisowała i trzy przegrała. Po ostatnim gwizdku sędziego to gracze Zagłębia z boiska schodzili w lepszych humorach. Gospodarze wygrali 1:0 i udanie zrewanżowali się beniaminkowi za porażkę z jesieni.