Chińczycy nie zwalniają tempa. To najlepiej zarabiający piłkarz na świecie! Ile dostają inni?

Siedzisz? Jeśli nie, to usiądź. Tak będzie lepiej. Niewiele lepiej, ale lepiej, bo ostatnie doniesienia o najlepiej zarabiających Football Leaks, mogą zwalić z nóg.
Ezequiel Lavezzi Ezequiel Lavezzi FRANCOIS MORI/AP

Chińczycy nie zwalniają tempa. To najlepiej zarabiający piłkarz na świecie! A ile dostają inni?

Siedzisz? Jeśli nie, to usiądź. Tak będzie lepiej. Niewiele lepiej, ale lepiej, bo ostatnie doniesienia Football Leaks o najlepiej zarabiających piłkarzach, mogą zwalić z nóg. Początkowo sądzono, że pensja Carlosa Teveza, który przeniósł się z Boca Juniors do Szanghaju Shenhua zdetronizowała wszystkich najlepszych piłkarzy pod tym wzgledem. Argentyńczyk ma zarabiać  730 tys. funtów na tydzień. To nieprawdopodobne, ale okazuje się, że na liście najlepiej opłacanych zawodników pierwsze miejsce zajmuje jego rodak Ezequiel Lavezzi. Jego klub Hebei China Fortune - płaci mu aż 798 tys. funtów tygodniowo! To ponad dwa razy tyle ile zarabia Robert Lewandowski w Bayernie Monachium.
Jak prezentuje się ranking najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie?
Paul Pogba Paul Pogba Lalo R. Villar (AP Photo/Lalo R. Villar)

Paul Pogba

Najdroższy piłkarz na świecie - kosztował Manchester United aż 105 mln euro! - jest siódmy ósmy na tej liście. Paul Pogba tygodniowo zarabia ok. 326 tys. euro

Neymar Neymar EMILIO MORENATTI/AP

Neymar

Neymar jest obecnie drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem Barcelony. Co tydzień na jego konto 'Duma Katalonii' przelewa 343 tys. euro!

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Matthias Schrader (AP Photo/Matthias Schrader)

Robert Lewandowski

20 mln euro rocznie, czyli 384 tys. euro tygodniowo przez najbliższych pięć lat - tyle ma zarobić Robert Lewandowski. Pod koniec 2016 roku Polak podpisał umowę z Bayernem aż do 2021 roku! To najlepiej opłacany zawodnik w historii niemieckiej Bundesligi.

Gareth Bale Gareth Bale ALBERTO SAIZ/AP

Gareth Bale

Na piątym miejscu jest Gareth Bale. Kilka miesięcy temu przedłużył umowę z Realem Madryt i zarabia na jej mocy ok. 393 tys. euro tygodniowo. Przez krótki okres zarabiał więcej od Ronaldo, ale Portugalczyk również złożył podpis pod nowym kontraktem.

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo DANIEL OCHOA DE OLZA/AP

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo kilka miesięcy temu przedłużył kontrakt z Realem Madryt i na jego mocy zarabia ok. 410 tys. euro.

Leo Messi Leo Messi DANIEL OCHOA DE OLZA/AP

Leo Messi

Lionel Messi zgodził się na warunki nowego kontraktu zaproponowane przez Barcelonę - zgodnie podają hiszpańskie media. Argentyńczyk ma zarabiać 30 mln euro netto (!) za sezon. Umowa ma być ważna do 2022 roku, więc w tym czasie zarobi 150 mln euro, nie wliczając do tego premii. Oznacza to, że miesięcznie będzie zarabiał ok. 2,5 mln, a tygodniowo ok. 620 tys. euro. Klauzula odejścia pozostanie na tym samym poziomie - 250 mln. Przedłużenie umowy ma zostać oficjalnie potwierdzone po zakończeniu sezonu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.