Chapecoense rozegrało pierwszy mecz po katastrofie. Jeden z najbardziej wzruszających momentów w świecie piłki

Chapecoense rozegrało pierwszy mecz po katastrofie lotniczej
28 listopada 2016 brazylijski zespół podróżował do Kolumbii na finał Copa Sudamericana z Atletico Nacional. Czarterowy samolot z 77 osobami na pokładzie rozbił się późnym wieczorem miejscowego czasu podczas próby podejścia do lądowania w Medellin. Zginęło łącznie 71 osób, w tym 19 zawodników drużyny oraz trener Caio Junior.
Teraz Chapecoense rozegrało pierwszy mecz od momentu katastrofy.
Przed pierwszym gwizdkiem na murawie pojawiło się trzech cudem ocalonych w Kolumbii zawodników. Bramkarz Jackson Follman, któremu lekarze amputowali część nogi, został wprowadzony na wózku inwalidzkim, a obok niego weszli obrońca Neto oraz skrzydłowy Alan Ruschel. Publiczność przywitała ich owacją na stojąco, okrzykami: ''Mistrzowie wrócili'' oraz ''Vamos, Vamos, Chape'' 28 listopada 2016 brazylijski zespół podróżował do Kolumbii na finał Copa Sudamericana z Atletico Nacional. Czarterowy samolot z 77 osobami na pokładzie rozbił się późnym wieczorem miejscowego czasu podczas próby podejścia do lądowania w Medellin. Zginęło łącznie 71 osób, w tym 19 zawodników drużyny oraz trener Caio Junior. Teraz Chapecoense rozegrało pierwszy mecz od momentu katastrofy. Przed pierwszym gwizdkiem na murawie pojawiło się trzech cudem ocalonych w Kolumbii zawodników. Bramkarz Jackson Follman, któremu lekarze amputowali część nogi, został wprowadzony na wózku inwalidzkim, a obok niego weszli obrońca Neto oraz skrzydłowy Alan Ruschel. Publiczność przywitała ich owacją na stojąco, okrzykami: ''Mistrzowie wrócili'' oraz ''Vamos, Vamos, Chape'' Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Trzech piłkarzy podniosło trofeum, o które ich drużyna miała wtedy walczyć z Atletico Nacional - Puchar Ameryki Południowej (Copa Sudamericana) Trzech piłkarzy podniosło trofeum, o które ich drużyna miała wtedy walczyć z Atletico Nacional - Puchar Ameryki Południowej (Copa Sudamericana) Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Brazylijski zespół Chapecoense, który w listopadowej katastrofie lotniczej w Kolumbii stracił większość piłkarzy, rozegrał w sobotę pierwszy mecz po tej tragedii. Na swoim stadionie gościł mistrza kraju, Palmeiras Sao Paulo. Brazylijski zespół Chapecoense, który w listopadowej katastrofie lotniczej w Kolumbii stracił większość piłkarzy, rozegrał w sobotę pierwszy mecz po tej tragedii. Na swoim stadionie gościł mistrza kraju, Palmeiras Sao Paulo. Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Niezwykle wzruszającym momentem było również wejście na boisko żon i partnerek graczy, którzy zginęli w katastrofie. Honorowy szpaler przed kobietami utworzyły dzieci trenujące w szkółce Chapecoense Niezwykle wzruszającym momentem było również wejście na boisko żon i partnerek graczy, którzy zginęli w katastrofie. Honorowy szpaler przed kobietami utworzyły dzieci trenujące w szkółce Chapecoense Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Zawodnicy Chapecoense przed meczem z Palmeiras Zawodnicy Chapecoense przed meczem z Palmeiras Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Stadion Arena Conda w Chapeco, mogący pomieścić 20 tys. widzów, nie wypełnił się do końca. Powodem były wysokie ceny biletów - najtańsze kosztowały 80 reali (25 dolarów) Stadion Arena Conda w Chapeco, mogący pomieścić 20 tys. widzów, nie wypełnił się do końca. Powodem były wysokie ceny biletów - najtańsze kosztowały 80 reali (25 dolarów) Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Połowa dochodu ze sprzedaży wejściówek ma być przekazana rodzinom ofiar, a połowa - na odbudowę klubu, który w rekordowym czasie pozyskał 22 piłkarzy. Trenerem został 50-letni Vagner Mancini, w przeszłości prowadzący m.in. Santos, Cruzeiro, Atletico Paranaense i Botafogo Połowa dochodu ze sprzedaży wejściówek ma być przekazana rodzinom ofiar, a połowa - na odbudowę klubu, który w rekordowym czasie pozyskał 22 piłkarzy. Trenerem został 50-letni Vagner Mancini, w przeszłości prowadzący m.in. Santos, Cruzeiro, Atletico Paranaense i Botafogo Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Atletico Nacional zwróciło się do konfederacji CONMEBOL o przyznanie trofeum za triumf w Copa Sudamericana brazylijskiemu rywalowi. Odbierając je, prezes Chapecoense podzielił się trofeum z klubem z Kolumbii Atletico Nacional zwróciło się do konfederacji CONMEBOL o przyznanie trofeum za triumf w Copa Sudamericana brazylijskiemu rywalowi. Odbierając je, prezes Chapecoense podzielił się trofeum z klubem z Kolumbii Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Podczas specjalnie zorganizowanego spotkania nie brakowało wzruszających chwil Podczas specjalnie zorganizowanego spotkania nie brakowało wzruszających chwil Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Na zdj.: Neto, Follmann i Alan Ruschel Na zdj.: Neto, Follmann i Alan Ruschel Andre Penner (AP Photo/Andre Penner)
Więcej o: