Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy będzie równie ciekawa co Liga Mistrzów?

Wielkie firmy mają duże problemy w Lidze Mistrzów, przez co Liga Europy na wiosnę może stać się równie ciekawa co najważniejsze rozgrywki. Już teraz w LE grają takie firmy jak Arsenal, Milan, Lyon czy Lazio. Ale rywalizacja stanie się jeszcze bardziej zażarta. Z LM prawdopodobnie "spadnie" kilka bardzo mocnych ekip, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach. Dla niektórych może to nie będzie paradoksalnie taka zła informacja, bo zwycięstwo w LE gwarantuje udział w przyszłorocznej edycji LM. W ten sposób do LM dostał się chociażby Manchester United.
APOEL - Borussia APOEL - Borussia PETROS KARADJIAS/AP

Liga Europy będzie równie ciekawa co Liga Mistrzów?

Wielkie firmy mają duże problemy w Lidze Mistrzów, przez co Liga Europy na wiosnę może stać się równie ciekawa co najważniejsze rozgrywki. Już teraz w LE grają takie firmy jak Arsenal, Milan, Lyon czy Lazio.

Ale rywalizacja stanie się jeszcze bardziej zażarta. Z LM prawdopodobnie "spadnie" kilka bardzo mocnych ekip, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach. Dla niektórych może to nie będzie paradoksalnie taka zła informacja, bo zwycięstwo w LE gwarantuje udział w przyszłorocznej edycji LM. W ten sposób do LM dostał się chociażby Manchester United.

Grupa A

W grupie A LM prowadzi Manchester United (9 pkt), przed FC Basel (6 pkt), CSKA Moskwa (3 pkt) oraz Benfiką (0 pkt). Największe doświadczenie w LE mają Basel oraz Benfica, które w ostatnich latach dochodziły do decydujących faz tych rozgrywek. Za to CSKA - które przy takiej kolejności w tabeli zagrałoby obecnie w LE - nie byłoby faworytem Ligi Europy, ale to ekipa, której na pewno nie wolno lekceważyć.

Grupa B

PSG i Bayern mają niemal pewny awans - te ekipy zdobyły odpowiednio 9 i 6 pkt. W najgorszej sytuacji znajduje się Anderlecht, który ma 0 punktów i bilans bramkowy 0-10. Wobec tego w LE zagra prawdopodobnie Celtic Glasgow, który ostatnio prezentuje się w pucharach całkiem przyzwoicie.

Grupa C

W grupie C może dojść do dużej niespodzianki. Prowadzenie Chelsea - 7 pkt - nie jest sensacją, ale fakt, że Atletico Madryt zajmuje dopiero trzecie miejsce z dwoma punktami jest już dużą niespodzianką. Do drugiej Romy ekipa Diego Simeone traci już trzy punkty. Czwarte miejsce z punktem zajmuje Karabach Agdam. Czy Atletico po raz kolejny będzie mogło więc powalczyć o triumf w LE? Byłoby to duże rozczarowanie biorąc pod uwagę, że ta ekipa dwukrotnie w ostatnich latach dochodziła do finału LM.

Grupa D

Barcelona jest niemal pewna awansu, ma 9 pkt. Za to Olympiakos do tej pory nie zdobył żadnego punktu. O drugie miejsce walczą Juventus i Sporting. Włosi mają obecnie 6 pkt, o trzy więcej niż Portugalczycy dzięki zwycięstwu 2-1 w bezpośrednim spotkaniu. Wszystko wskazuje więc na to, że to Sporting zobaczymy na wiosnę w LE.

Grupa E

Grupa E jest jedną z najbardziej wyrównanych w całej stawce. Liverpool i Spartak mają po 5 pkt, Sevilla 4 pkt, natomiast Maribor 1 pkt. Czy Sevilla po raz kolejny będzie miała szansę udowodnić, że Liga Europy to jej ulubione rozgrywki? Istnieje takie ryzyko biorąc pod uwagę ostatnią klęskę - 1-5 ze Spartakiem. Gdyby Hiszpanie zagrali w LE, automatycznie staliby się jednymi z kandydatów do jej wygrania.

Grupa F

Faworytem do wygrania LE stałoby się również Napoli, które ma obecnie tylko 3 pkt i traci tyle samo punktów do drugiego Szachtara. Pierwszy Manchester City (9 pkt) wydaje się poza zasięgiem, a Feyenoord - 0 pkt - raczej nie liczy się już w grze o pozostanie w europejskich pucharach.

Grupa G

Obecnie trzecie miejsce w bardzo wyrównanej grupie G zajmuje FC Porto z 3 pkt. Ma dwa punkty przewagi nad AS Monaco i traci jeden punkt do RB Lipsk. Prowadzi Besiktas z 9 pkt. Turcy wydają się być w miarę pewni zajęcia pierwszego miejsca w grupie, ale ktokolwiek skończy te zmagania na trzecim miejscu stanie się jednym z faworytów Ligi Europy.

APOEL - Borussia APOEL - Borussia PETROS KARADJIAS/AP

Grupa H

Jednak absolutnie największym faworytem LE będzie trzecia drużyna z grupy H - o ile nie będzie to APOEL. Prawdopodobnie tą drużyną zostanie Borussia Dortmund, która razem z Cypryjczykami ma 1 pkt. Prowadzą Tottenham Hotspur i Real Madryt z 7 pkt, wydają się już nie do dogonienia przez Niemców.